• Предмет: Литература
  • Автор: toptopovuz
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Випишіть із п’єси І. Карпенка Карого «Мартин Боруля» по одному два приклади іронії, сарказму й гротеску. Умаляю​

Ответы

Ответ дал: Alladin1337
12

Ответ:

Іронія:

"Ось так виходить: чоловік, що сам соромиться свого імені, хоче розсудити добре ім'я мого сина!" - у цьому вислові автор використовує іронію, підкреслюючи протиріччя між тим, що чоловік, який сам не має гідного імені, намагається судити інших за їхні імена.

"Спасибі!.. Дякую вам!.. Я важко хворий - дайте мені якесь приміщення, щоб я міг померти в спокої!" - у цьому вислові герой іронічно просить про приміщення, заявляючи, що хоче померти в спокої, підкреслюючи тим самим свою драматичну ситуацію.

Сарказм:

"А, дивлюсь, що ви здорові, як огірки!.. Ну, добре, то якось піду від вас, бо дивлюсь, що ви здорові, як ведмеді!" - у цьому вислові персонаж використовує сарказм, перебільшуючи здоров'я інших, щоб підкреслити свою неприязнь до них.

"О, нічого більше, не треба! Я знаю, що ви маєте свої роботи, які ви виконуєте, як це кажуть, апломбом!" - у цьому вислові герой використовує сарказм, натякаючи на те, що роботи, які виконуються, робляться з надмірним самовпевненням або показом.

Гротеск:

У п'єсі "Мартин Боруля" є численні сцени, де гротеск використовується для створення комічного ефекту, наприклад, сцени з персонажем Грицьком, який має незграбну поведінку і незвичайні жести.

Також гротеск виявляється в ситуаціях, коли різні персонажі роблять незвичайні або комічні рухи, міміку або вживають неприродні дії.


toptopovuz: от дущи братан я скіки чітав його вашко піздєц виписать
toptopovuz: а мож пожалуста імено цитату з гротеском виписать
Вас заинтересует