• Предмет: История
  • Автор: nastysara
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Розкажіть про причини та форми селянських виступів на початку ХІХ ст.

Ответы

Ответ дал: huroki30
0

Причини селянських виступів на початку ХІХ ст. в Україні були різноманітними. Основними з них були:

* **Феодально-кріпосницький гніт.** Селяни були закріпаченими і перебували в повній залежності від поміщиків. Вони були зобов'язані відбувати панщину, сплачувати оброк, виконувати натуральні повинності. Це призвело до того, що селяни жили в злиднях і безправ'ї.

* **Недосконалість державного управління.** Уряд не вживав жодних заходів для полегшення становища селян. Навпаки, він навіть посилював кріпосницький гніт.

* **Вплив революційних подій у Європі.** У 1848-1849 рр. в Європі відбулася серія революцій, які призвели до падіння феодального ладу. Ці події надихнули селян України на боротьбу за свої права.

Форми селянських виступів були різними. Найпоширенішими були:

* **Скарги в урядові установи і царю.** Селяни скаржилися на жорстоке поводження поміщиків, вимагали полегшення свого становища.

* **Відмова платити оброк і відбувати панщину.** Селяни відмовляли виконувати феодальні повинності, що призвело до конфліктів з поміщиками.

* **Утечі селян.** Селяни кидали свої господарства і втікали на вільні землі.

* **Повстання.** У найбільш жорстоких випадках селяни піднімалися на повстання проти поміщиків і уряду.

Найбільшим селянським виступом на початку ХІХ ст. в Україні було повстання під керівництвом Устима Кармелюка (1837-1838). Повстанці нападали на маєтки поміщиків, визволяли селян з кріпацтва, знищували поміщицькі архіви. Повстання було придушене урядовими військами, але воно дало поштовх подальшій боротьбі селян за свої права.

Селянські виступи на початку ХІХ ст. були важливим етапом у розвитку українського селянства. Вони показали, що селяни не миряться з кріпосницьким гнітом і готові боротися за свою свободу.

Вас заинтересует