• Предмет: История
  • Автор: Qwertyyooji
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Прочитайте текст та за його допомогою дайте відповідь на питання нижче.

Пруссія та інші німецькі області залишалися аграрними державами. У Пруссії, за переписом 1852 р., із 17 мільйонів її жителів 12 мільйонів мешкали в селі, промислове населення країни становило 11 %. Розвиток капіталізму в Пруссії був ускладнений збереженням роздробленості, великого поміщицького землеволодіння, привілеїв дворянства та інших елементів старого феодального порядку.
У 1850 р. у період політичної реакції був прийнятий Закон «Про регулювання відносин між поміщиками і селянами», за яким деякі незначні повинності були відмінені, основні ж підлягали викупу. При цьому розмір викупу дорівнював 18- кратному обсягу щорічних платежів. У селі відбувалося розшарування. Дрібні й середні господарства перебували у стані зубожіння. У той же час частина селян збагачувалася, перетворюючись на сільських підприємців, які використовували працю батраків.

Питання: 1. Чому не всі селяни могли звільнитися?
2. Які факти підтверджують розвиток капіталістичних відносин?

Ответы

Ответ дал: DmitryConnoisseur1
1

Ответ:

1. Не всі селяни могли звільнитися через кілька причин:

- Велика частина селян була дуже бідною і не мала фінансових можливостей для викупу землі.

- Розмір викупу був значним, і не всі селяни могли дозволити собі виплатити таку суму грошей.

- Відшкодування за землю було розраховано на основі щорічних платежів, і для деяких селян це все одно становило фінансове бремено.

- Система викупу землі могла бути складною і вимагати великих зусиль і організації, якої не кожен селянин міг досягти.

2. Розвиток капіталістичних відносин підтверджується такими фактами:

- Збільшення промислового населення в Пруссії (11% населення) свідчить про розвиток промисловості і капіталістичних виробничих відносин.

- Закон "Про регулювання відносин між поміщиками і селянами" засвідчує спробу уряду впровадити капіталістичні відносини в сільському господарстві, шляхом викупу землі.

- Розширення сільських підприємців, які використовували робочу силу батраків, свідчить про формування капіталістичних відносин в аграрному секторі.

Вас заинтересует