• Предмет: История
  • Автор: wflivert
  • Вопрос задан 4 месяца назад

назвіть головні причини і запишіть основні наслідки вказаних історичних подій​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: 7Tomas7
6

Відповідь:Промисловий переворот в Англії-Причини:Надзвичайно сприятливими для промислового перевороту було географічне розташування Великої Британії та природно-економічні умови країни — водні комунікації, зручні гавані, великі поклади залізної руди та вугілля, наявність сировини для текстильної промисловості.

Наслідки:Промисловий переворот змінив економічну географію Англії. Виникли нові промислові райони, які спеціалізувалися на виробництві окремих видів товарів і продуктів. Значно зросли обсяги промислового виробництва.

Заснування міст на Слобожанщині

Причина: Масове переселення у Слобожанщину українського населення розпочалося у другій половині XVII ст. й було пов'язане з добою Руїни, що охопила в цей час козацьку Україну. У верхів'ях Сіверського Дінця, Ворскли, Псла та басейнах інших річок переселенці заснували чимало нових поселень

Наслідки:У Слобідській Україні існував козацький устрій. У 50-х pp. XVII ст. царський уряд сформував з українських переселенців козацькі слобідські полки: Острогозький (Рибинський), Охтирський, Сумський, Харківський. У 1685 р. було створено Ізюмський полк. Полки були як військовими козацькими підрозділами, так і адміністративно-територіальними одиницями. Старшину обирали на загальних козацьких радах.

Полкове управління складалося з полковника і полкової старшини: обозного, судді, осавула, хорунжого, двох писарів. Полки поділялися на сотні. Сотенне управління складалося з сотника, отамана, осавула, хорунжого і писаря. Адміністративними, судовими, фінансовими й військовими справами в полках відали полковники, у сотнях – сотники.

Полковників обирали довічно. Крім того, на Слобожанщині нерідко траплялося успадкування посади полковника. Це було пов'язано з особливостями заселення краю: полковники, як правило, були ватажками переселенських груп. Полковники підпорядковувалися безпосередньо бєлгородському воєводі. Обраного полковника спочатку погоджував бєлгородський воєвода, а потім пропонував цареві затвердити на цій посаді. Посади гетьмана на Слобожанщині не було.

Виникнення Запорізької Січі

Причини:

Виникнення козацтва було пов'язане з необхідністю охорони кордонів, а також із можливістю степової здобичі. Кримські джерела ХV століття згадують татарських найманих козаків-вартових, які несли службу в Кафі. І там же говориться, що в 1474 році «козаки» золотоординського хана пограбували купецький караван.

Наслідки: ПОЯВА ПЕРШИХ СІЧЕЙ,УТВОРЕННЯ КОЗАЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ - ЗАПОРОЗЬКОЇ СІЧІ

Вибачаюся за нелаконічність але сподіваюся змістовно буде з чого вибрати

Бажаю успіхів!


wflivert: дякую!
Вас заинтересует