• Предмет: Право
  • Автор: lenkasherbina7
  • Вопрос задан 1 месяц назад

Задача 3 Солом'янський районний суд міста Києва розглядав цивільну справу про визнання заповіту недійсним. Підставами позову стало підроблення підпису заповідача його піклувальником. Суд звернувся із запитом до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Савченко Р.П. про направлення на адресу суду заповіту для його дослідження судом. Нотаріус відмовив суду в наданні такого доказу. судом? Завдання: Визначте, чи може суд вилучити цей доказ у нотаріуса для дослідження його Визначте правомірність дій нотаріуса та суду. Відповідь обгрунтуйте посиланням на норми права. -​

Ответы

Ответ дал: dimonchop
1

Відповідь:

По законодавству України, нотаріуси здійснюють свою діяльність відповідно до положень Цивільного кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про нотаріат" та інших нормативно-правових актів. В даному випадку, виникає питання про правомірність відмови нотаріуса надати запиту суду документи для дослідження.

Відповідно до Закону України "Про нотаріат", нотаріус має право відмовити у наданні нотаріальних документів лише в обмежених випадках, зазначених у цьому Законі. Однак, суд у своїй діяльності здійснює правосуддя та має право на одержання необхідних доказів для вирішення справи. Виходячи з цього, суд може звернутися до нотаріуса з запитом про надання документів, що є важливими для розгляду справи.

У разі відмови нотаріуса надати документи, суд має можливість вжити заходів у рамках закону, включаючи можливість видати офіційний запит до нотаріуса для надання документів або застосувати інші законні процедури для отримання необхідної інформації.

Отже, суд може визначити, що нотаріус має надати документи для дослідження в межах процесуальних правил та забезпечення правильного вирішення справи.

Вас заинтересует