• Предмет: Биология
  • Автор: sashaxaa8
  • Вопрос задан 2 месяца назад

складіть міні доповідь з малюнком на тему паразитичні членистоногі
допоможіть будь ласка

Ответы

Ответ дал: drandidissona43
1

Паразитичні членистоногі - це ті, що живуть за рахунок інших організмів, використовуючи їх як джерело живлення та середовище існування. Паразитичні членистоногі можуть бути облігатними, факультативними, випадковими, тимчасовими, екто- або ендопаразитами. Вони можуть завдавати шкоди своїм хазяїнам, спричиняючи різні захворювання та алергічні реакції.

Паразитами людини є представники павукоподібних та комах. Серед павукоподібних паразитичними та кровосисними видами є іксодові кліщі, коростяний свербун, залозниця вугрова та інші. Іксодові кліщі живляться кров'ю різних видів ссавців і птахів, вони можуть мати у своєму організмі збудників не одного, а кількох захворювань, таких як кліщовий енцефаліт або бореліоз¹. Коростяний свербун є збудником корости - захворювання шкіри, яке супроводжується сильним свербежем та висипами². Залозниця вугрова - це паразит, який живе у сальних залозах людини та спричиняє запальні процеси на шкірі³.

Серед комах паразитичними та кровосисними видами є воші, блохи, клопи, комарі, мухи-жигалки, ґедзі та інші. Воші - це облігатні ектопаразити людини, які живляться її кров'ю та можуть переносити збудників важких захворювань, таких як лихоманка повторного типу або тиф⁴. Блохи - це факультативні ектопаразити ссавців і птахів, які також можуть кусати людину та переносити збудник бубонної чуми⁵. Клопи - це тимчасові ектопаразити людини та інших ссавців, які живляться їх кров'ю вночі та ховаються у променях денного світла⁶. Комарі, мухи-жигалки та ґедзі - це двокрилі комахи, які також живляться кров'ю людини та інших ссавців і можуть переносити збудник малярії, лейшманіозу, філяріозу та інших захворювань⁷.

Для захисту від паразитичних членистоногих потрібно дотримуватися правил особистої гігієни, використовувати щільний одяг та спеціальні репеленти, які відлякують цих членистоногих, а також своєчасно звертатися до лікаря у разі виявлення ознак зараження.

Вас заинтересует