• Предмет: Биология
  • Автор: armolukalbina
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Таблиця ,,Стовбур головного мозку"
Назва відділу
Структури, що забезпечують його діяльність
Функції
Симптоми ураження

Ответы

Ответ дал: rhfcfdtw
0

Відповідь:

Стовбур головного мозку -невеликий витягнутий у довжину анатомічний утвір, що з'єднує спинний мозок із відділами головного мозку  в задній черепній ямці, вентральніше мозочка, з яким з'єднаний ножками мозочка.

У складі стовбура головного мозоку  :

довгастий мозок, міст і середній мозок.

Усім частинам стовбура мозку властиві рефлекторна й провідникова функції, що зумовлено особливостями їхньої будови.

У довгастому мозку містяться центри важливих фізіологічних функцій — дихання, кровообігу, серцебиття, травлення, а також безумовних рефлексів (чхання, кашлю, жування, ковтання тощо).

Довгастий мозок є продовженням спинного. Він проводить нервові імпульси між спинним і розташованими вище відділами головного мозку. Крім цього, на рівні довгастого мозку нервові шляхи перехрещуються: ліві ідуть до правої півкулі, а праві — до лівої. Тому довгастий мозок, неначе комутатор, перерозподіляє потік нервових імпульсів.

Вароліїв міст. Міст з’єднує між собою довгастий і середній мозок. Містить центри, які регулюють рефлекторну діяльність органів смаку та слуху, слинних і сльозових залоз, окорухових, жувальних та мімічних м’язів обличчя.Служить місцем, де проходять нервові імпульси низхідними і висхідними шляхами між спинним та головним мозком

Середній мозок. До середнього мозку належать: ніжки мозку (висхідні та низхідні провідні шдяхи), дах мозку - чотиригорбикове тіло. Між ними - частина ретикулярної формації.

Здійснює рухові реакції на несподіване звукове або світлове подразнення; первинні зорові та слухові центри забезпечують автоматичні мимовільні рухи, виникнення орієнтувальних рефлексів. Тут є центри, які регулюють тонус м’язів, координують складні рухи.

Середній мозок, діючи разом з довгастим мозком і мостом, забезпечує рефлекси пози і випрямні рефлекси, які зумовлюють стояння й ходіння, а також регулює збудливість і тонус всіх відділів центральної нервової системи.

Ретикулярна формація. Від нейронів ретикулярної формації починаються неспецифічні шляхи. Вони піднімаються угору до кори головного мозку та підкіркових ядер і опускаються до нейронів спинного мозку. Є регулятором стану спинного та головного мозку, а також регулятором тонусу м'язів, має зв'язки з усіма ділянками головного мозку, ядрами рухових нервів та рецепторами

Через стовбур мозку угору і вниз проходять нервові шляхи, які передають нервові імпульси від спинного мозку до проміжного і кінцевого мозку та навпаки, що забезпечує зв’язок і узгодження роботи всіх відділів центральної нервової системи.

При ураженні відділов стовбуру головного мозоку винікають симптоми:

довгастого мозоку :порушення дихання,серцево-судинної діяльності,травлення,зупинка дихання, знижений тонус судин та артеріальний тиск, серце має аритмічне скорочення.Найменше пошкодження цієї ділянки мозку призводить до важких порушень життєдіяльності і навіть до смерті.

середнього мозку: порушується слух,зор

проміжного мозоку:порушується сон,пам'ять,діяльність залоз внутрішньої секреції

Пояснення:

таблицю самостійно заповні ,в мне немає  можливості,сподіваюсь,допомогла,успіхів

Приложения:
Вас заинтересует