• Предмет: История
  • Автор: anaysergienko10
  • Вопрос задан 4 месяца назад

10.Прославилася княгиня мудрістю, мужністю й рішучістю. Була вона страшною для ворогів і любимою людьми за милостивість і благочестя, за праведність і доброту. Після смерті чоловіка вона вела стримане й доброчесне життя, перебуваючи в чистому удівстві, відмовляючись удруге виходити заміж. Коли ж виріс і змужнівїї син, вона передала йому управлінські справи, а сама, відійшовши від княжих клопотів, зосередилася на благодійності. І саме її обрав Господь просвітителькою віри серед мороку язичництва східних слов’ян.Про кого йде мова в уривку? Укажіть роки правління._____________________________________________ Напишіть про зовнішню і внутрішню політику цієї княгині​

Ответы

Ответ дал: Asya0072
2

Уривок описує життя і діяльність княгині Ольги.

Роки правління Ольги: 945-962 роки.

Зовнішня політика Ольги:

- Ольга вела активну зовнішню політику, здійснюючи спроби розширити вплив Київської Русі на сусідні землі. Вона встановила дипломатичні зв'язки з Візантійською імперією, відвідала Константинополь і прийняла хрещення, була хрещена візантійським імператором, отримала ім'я Єленою. Також вона встановила зв'язки з хазарським каганатом.

- Ольга вийшла на війну проти Деревлянського князівства через вбивство її чоловіка Игоря. Вона завоювала Деревлянське князівство, вбила князя Малара і приєднала його територію до Київської Русі.

- Також Ольга здійснила похід проти Древлян, під час якого здобула їхню фортецю та покарала місцеве населення за злочини, що були скоєні проти неї та її сім'ї.

Внутрішня політика Ольги:

- Ольга впроваджувала реформи, спрямовані на упорядкування життя в князівстві. Вона створила судову систему й організувала управління земельними питаннями.

- Ольга охороняла мир і право бідних, вона захищала і надавала допомогу вдовам, сиротам і безправним.

- Княгиня проводила релігійну політику і зробила перші кроки для християнізації Київської Русі. Вона зацікавилася християнством після свого відвідини Константинополя і передала свою передачу упорядкування князю Святославу (сину) і вирушила на подорож до Риму та Єрусалиму. Її відвідини визначили подальший розвиток християнської релігії в Русі.

В цілому, Ольга була визнана мудрою і милосердною правителькою, яка прагнула поліпшити життя своїх підданих і захистити їх інтереси.

Вас заинтересует