Даю 40б!!!!!!!!!!!!!!!

Приложения:

Ответы

Ответ дал: SPINERPRO
0

Безумовно, зміна сполучників у складних реченнях може внести нові відтінки значення та змінити стилістичне забарвлення речень. Давайте дослідимо, як різні сполучники можуть впливати на ці речення:

Оригінальне речення 1: Чи то шуміли осінні води, що впадали в Дунай, чи то вітер бив у щілинах яру (М. Коцюбинський).

1 видозмінене речення: Чи то шуміли осінні води, що впадали в Дунай, чи то вітер бив у щілинах яру (М. Коцюбинський).

Зміна «або» на «чи» в цьому реченні змінює значення. «Або» передбачає вибір між двома альтернативами, тоді як «чи» вносить елемент невизначеності або відкритості. Стилістичне забарвлення стає більш споглядальним і менш визначеним.

Оригінальне речення 2: То вітер по полю віє, то коник у житі шелестить, то бджола з хижою, злетівши з квітки, радісно гуде (Л. Глібов).

2 видозмінене речення: Часом вітер по полю віє, і коник у житі шелестить, і бджола, злетівши з квітки, радісно дзижчить своєю здобиччю (Л. Глібов).

Зміна "потім" на "і" в цьому реченні створює більш безперервний і взаємопов'язаний потік. «Потім» передбачає послідовність подій, тоді як «і» передбачає одночасне виникнення, змінюючи стилістичне забарвлення, щоб відчувати себе більш гармонійним і зв’язаним.

Оригінал речення 3: Або нічка темна настане, або день веселий зашумить (Л. Глібов).

3 видозмінене речення: Чи настане темна ніч, чи зашумить веселий день (Л. Глібов).

Подібно до речення 1, заміна «або» на «чи» вносить елемент невизначеності або запиту. Стилістичне забарвлення стає більш рефлективним і допитливим, менш декларативним.

Оригінал речення 4: І круту гору не обійти (Нар. праця).

4 видозмінене речення: Хоч круту гору не обійти (Нар. праця).

Заміна «навіть» на «хоча» в цьому реченні пом’якшує акцент на складності обходу гори. «Навіть» передбачає сильніше відчуття виклику, тоді як «хоча» вносить поступку та надає більш розмірене стилістичне забарвлення.

Таким чином, зміна сполучників у складних реченнях може внести відтінки невизначеності, безперервності, запитальності чи поступки, відповідно змінюючи стилістичне забарвлення речень.

Вас заинтересует