• Предмет: Литература
  • Автор: dimashepel01
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Твір-роздум на тему: «У чому велич і трагізм Гамлета»СРОЧНО даю 40 балов
3-3,5 ст

Ответы

Ответ дал: sillygirl008x
0

Відповідь:

Твір на тему: «У чому велич і трагізм Гамлета»

Шанувальники Шекспіра, дослідники його творчості стверджують, що за всю історію літератури і драматургії так ніхто і не створив настільки ж сильну та видатну трагедію, аналога п’єси “Гамлет” за її популярністю і стійкістю просто немає. У всіх театрах світу майже 300 років всі захоплювалися п’єсою Шекспіра. Люди різних поколінь і національностей жадають відповідей на питання, які їх хвилюють. Такий інтерес до трагедії викликаний через філософську глибину цього твору.

Шекспіру вдалося показати загальнолюдські проблеми, втіливши

їх в художній образ.

Читаючи трагедію, вже відразу видно мету героя – це помста сина за батька. Враховуючи, що дії відбуваються в часи середньовіччя, Гамлету властиве відчуття помсти. Але в п’єсі він зображений як людина нового часу, тому жорстока помста повністю суперечить його натурі. Йому треба задуматися, що дасть йому смерть Клавдія. На свій погляд Гамлет бачить тільки зраду, (його рідна мати полюбила вбивцю батька і вийшла за нього, його друзі зраджують і допомагають Клавдію).

Гамлет постає самотнім, в любові він розчаровується. Він починає замислюватися, а для чого ж живе людина, в чому її призначення.

Зло

в розумінні Гамлета є загрозою його королівству та усьому людству, а люди не можуть йому протистояти. Прикладом цього може бути смерть Офелії, коли зло знову залишається безкарним. Гамлету не властиво мовчати і він не може так все залишити. Він знаходить у собі сили протидіяти злу.

Але скоївши вбивство, він і сам стане на бік зла.

За п’єсою Шекспір??дає йому шанс помститися, Гамлет починає стежити і йому дається така можливість. Він бачить, як Клавдій на колінах молиться, але вбивши його під час молитви, для Гамлета те ж саме, що пробачити йому його гріхи. І все це змушує вирішувати – вбити або піти проти своїх переконань. І ось така боротьба все ж дає можливість зробити висновок: весь світ – в’язниця, де немає місця людським чеснотам, де кожна людина приречена на самотність. Мабуть, такою людиною і був Гамлет, мабуть, саме в цьому і полягає його трагедія.

Гамлет веде війну, війну зі своїм розумом. Він не може вирішити, чи здатний він на вчинок, та й бездіяльності свій він теж не дасть шанс. Такі думки наводять його на самогубство, але проблема в тому, що буде там, у потойбічному світі, які проблеми будуть його чекати там? І його зупиняє питання “Бути чи не бути?” . Рішення його – “бути”.

Наприкінці трагедії Клавдій поніс покарання, але все з нагоди збігу обставин, а ніяк ні по волі героя. За п’єсою Гамлету доводиться прикинутися божевільним. Його вчинки змушують задуматися, зрозуміти і відчути все те, що пережив головний герой.

Шекспір??пропонує поміркувати, в чому ж сенс життя, чому люди не можуть бути щасливими і чи можливо побороти зло.

Гамлет у трагедії показаний як гуманіст, який легко міг оцінювати недоліки. Дуже гідно розкрито його світогляд, він ніби поділений на дві частини, як приклад добра і зла. З одного боку, він – ідеал свого часу, творіння Боже, а з іншого боку Гамлет нічим не відрізняємося від жорстоких тварин.

Він не вірить в існування потойбічного світу. Гамлета Шекспір зображує рішучою людиною, але його людські якості, такі, як совість і сумнів не дають спокою думок. Він занадто розумний і занадто багато міркує, він робить все, що потрібно, але тільки те, що не стосується найголовнішого.

Завдяки таким героям, як Гамлет, людство залишається існувати, виживаючи у світі добра і зла, роблячи висновки, вирішуючи проблеми, здійснюючи вчинки. Завдяки Гамлету ми завжди будемо гнатися за відповіддю, якої ніхто не знає. І в пошуках істини, щоб не допустити помилок у житті, завжди будемо ставити собі одне питання: “Бути чи не бути?”

Пояснення:


dimashepel01: твір-роздум а не обычный
dimashepel01: это не роздум
Ответ дал: crazy5940
2

Ответ:

У чому велич і трагізм Гамлета - це тема, яка підкреслює глибину і складність цього знаменитого літературного персонажа, створеного Вільямом Шекспіром. Гамлет викликає інтерес і захоплення своєю величчю та трагічністю, оскільки його характер, дії та боротьба з внутрішніми конфліктами порушують такі важливі питання, як людська природа, справедливість, моральність та смисл життя.

Починаючи з величі Гамлета, слід зауважити, що він є принцем данським, нащадком королівського роду, що само по собі створює особливу ауру його персонажу. Він наділений високим розумом, чутливістю, глибокими думками. Гамлет став символом інтелектуальної вершини, в яку ми можемо прагнути. Його здатність розуміти складні етичні проблеми та філософські питання робить його великим персонажем.

Але головною часткою величі Гамлета є його боротьба з внутрішніми конфліктами і дилемами. Його внутрішні протиріччя між довірою і підступністю, між дорогою мислити та діяти ведуть до його трагедії. Він розуміє обман і відвертається від нього, але його сумніви і неуспішні спроби зрозуміти правду ведуть тільки до його загострення. Його боротьба з самим собою та іншими персонажами лягає в основу трагедії, яка виражається в його нещасному кінці.

Трагічність Гамлета також полягає в його відчутній самотності та безнадійності. Він знаходиться в пастці власних думок та емоцій, і не може знайти способу вибратися з цього кола. Його розпач глибоко вражає та торкається серця глядача або читача. Питання процесу розуміння смислу життя, існування і навіть справедливості стають центром його страждання і приводять до його втрати розуму.

У кінцевому підсумку, Гамлет є суцільною суперечністю та протиріччям. Вельми розумний, але паралізований власними думками. Приречений на самотність, сумніви і безнадію. Його боротьба з внутрішніми конфліктами та намагання розібратися у складних етичних питаннях робить його багатогранним персонажем. Отже, його велич та трагічність полягають в його здатності запитувати глибокі, життєві запитання, які залишаються без відповіді.

Вас заинтересует