• Предмет: Биология
  • Автор: whduhofjaljfelj
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Трубочник: кількість органів руху, і особливості будови?

Ответы

Ответ дал: piratik8629
0

Відповідь:

  Більшість малощетинкових червів живе в ґрунті (наприклад, дощові черви). Деякі населяють прісні і солонуваті водойми (наприклад, трубочник). Довжина тіла малощетинкових червів коливається від 0,5 мм до 3 м. Число сегментів у різних видів становить від 5 — 7 до 600. Усі сегменти тіла у них є однаковими. У статевозрілих особин у передній третини тіла з'являється потовщення — залозистий поясок. Поширені на мулистому дні, де вони утворюють масові скупчення.

  Число сегментів у різних видів становить від 5 — 7 до 600. Усі сегменти тіла у них є однаковими. У статевозрілих особин у передній третини тіла з'являється потовщення — залозистий поясок. Щетинки є настільки малими, що їх можна виявити тільки на дотик, провівши пальцем від задньої частини тіла тварини. Щетинки допомогають цим тваринам під час руху в ґрунті: загнуті спереду назад, вони допомагають червам утримуватися у нірці і швидко просуватися вперед. Залозисті клітини шкірного епітелію червів виділяють слиз, який захищає шкіру від висихання і допомагає просуванню у ґрунті.

  На головному кінці кільчакі розміщені органи чуття: очі, нюхові клітини і війчасті ямки, що реагують на дію різних хімічних подразників і сприймають запахи, а також органи слуху, що мають будову подібно локатора. Органи почуттів можуть бути розташовані і на щупальцях.

  Внутрішнім середовищем організму кільчаків є целомична рідина, яка заповнює цілому в шкірно-м'язовому мішку, що складається з кутикули, шкірного епітелію і двох груп м'язів - кільцевих і поздовжніх. Ротовий отвір знаходиться на черевній стороні першого сегмента.

Пояснення:

Вас заинтересует