Максимальний бал: 12 балів
І. Випишіть із поданих речень слова пасивної лексики і зазначте, до якої групи вони належать (діалектизми, архаїзми, історизми, неологізми) (4 бали).

Іван ще раз ковзнув поглядом по хупавій дівчині перед ним.
Нетикет – невід’ємна частина інтернет-спілкування.
Глянув Кайдаш на стіл: на покуті сидить чумак, з котрим він зустрічався в Криму.
Рученьки білі лягли на рамена мені.
ІІ. Прочитайте словосполучення, випишіть лише фразеологічні словосполучення, поясніть їхнє значення (4 бали).

Ловити птицю – ловити жар-птицю – поцілити в птицю.
Дівочий вінок – весільний вінок – лавровий вінок.
Продавати глечики – продавати зуби – продавати гарячі пиріжки.
Чорний ворон – маленький соловей – біла ворона.
ІІІ. Відредагуйте речення (4 бали).

Наш клас завжди приймає участь у різних міроприємствах.
Молодий юнак вирушив шукати кращої долі.
Я рахую, що зло не може перемогти добро.
У цього правила є виключення.

Ответы

Ответ дал: yulia4023
0
Навчальна дисципліна «Практична стилістика» входить до програми професійної підготовки студентів-бакалаврів і є важливим структурним компонентом фахової компетентності.
Нормативний курс має теоретичну і практичну спрямованість. Для вирішення власне практичних завдань – таких, як розвиток культури усного і писемного мовлення, мовностилістичне редагування, розв’язання деяких проблем машинного перекладу, функціональний аналіз мовних явищ, необхідні теоретичні знання про основні параметри функціональних стилів, закономірності відображення в різних типах мовлення екстралінгвістичної заданості, тобто потрібні системні теоретичні відомості з усіх розділів мовознавства.
Одним із наслідків розвитку мови та значним досягненням мовознавчої науки є виокремлення функціональних стилів мови, визначення принципів їх застосування в мовній діяльності суспільства. Стилістика тісно пов’язана з проблемами функціонування мови.
Відомий лінгвіст І. Бодуен де Куртене довів, що мова – це відкрита система систем, у кожній з яких постійно відбуваються певні зміни (“у мові, як загалом у природі, все живе, все рухається”). За таких умов дуже важливо допомогти студентам набути стилістичних навичок, стилістичного чуття. Це можливе за умов опанування теоретичних засад навчальної дисципліни, глибокого ознайомлення з основними поняттями та категоріями стилістики.
Навчальна дисципліна “Практична стилістика” вивчається протягом одного семестру і завершується екзаменом.
Метою викладання навчальної дисципліни «Практична стилістика» є допомога студентам в опануванні можливостей української мови в різних функціональних стилях (підстилях) на лексичному, фразеологічному, морфологічному й синтаксичному рівнях, удосконалення мовних знань, систематизація їх і на цій основі формування розуміння сучасних мовленнєвих норм та особливостей мови майбутнього фаху. Глибшому засвоєнню теоретичного мовного мат
Вас заинтересует