• Предмет: Биология
  • Автор: pasevgeshkasechnik
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Складіть порівняльну таблицю для калини та горобця про основні етапи обміну речовин і перетворення енергії. таблиця має три стовпчики: 1) Ознака -порівняти такі властивості а надходження речовин і енергії внутрішньоклітинні перетворення видалення речовин та енергії з обміну 2стовпчик - калина 3 стовпчик - горобець Сформулюйте висновок про триєдиний зв'язок речовин, енергії і інформації.

Ответы

Ответ дал: slavashevchuk20
0

Ответ:

Організм людини є відкритою біологічною системою, оскільки між організмом і довкіллям постійно відбувається обмін речовин та енергії. Саме ця властивість живого вважається основною, тому що необхідні для життя речовини та енергія надходять із середовища разом із повітрям, їжею, теплом.

в організмі здійснюється завдяки сукупності фізіологічних функцій - взаємопов’язаних процесів дихання, травлення, виділення, транспорту речовин тощо. З обміном речовин й енергії пов’язані й усі інші властивості організму, якими є подразливість, ріст, розвиток, адаптивність та ін.

Основа будь-яких фізіологічних функцій - перетворення речовин та енергії, які відбуваються в клітинах. Поживні речовини, що надходять в організм, надходять до клітин і вступають в хімічні реакції розпаду, обміну, заміщення, сполучення, окиснеиия, відновлення. Ці хімічні перетворення речовин супроводжуються фізичними процесами перетворення енергії. Хімічна енергія сполук після їхнього розпаду може перетворюватися в механічну енергію скорочення м’язів, електричну енергію імпульсів для діяльності нервової системи, променеву енергію теплового випромінювання. Частина звільненої енергії використовується клітинами для утворення власних речовин, необхідних для розмноження, росту, оновлення органел, регенерації тканин тощо. Інша частина енергії перетворюються в тепло, що віддається організмом у навколишнє середовище.

Обмін речовин та перетворення енергії в організмі людини буде здійснювати ряд функцій, якими є: 1) пластична (забезпечення потреб організму в речовинах); 2) енергетична (забезпечення потреб організму в енергії); 3) гомеостатична (підтримання сталості внутрішніх умов для життєдіяльності організму)

Вас заинтересует