62 8. Випишіть дієприкметники. Визначте їхні морфологiчнi ознаки. Як вони сприяють образностi тексту? Яку роль відіграють квіти у побуті українців? § 17. Дієприкметник як особлива форма дієслова 1. Аромат матіоли можна вловити лише тоді, коли прохо- диш повз грядку та шалапут-вітерець колихне трохи при- нишкле повітря (Л. Зоряна). 2. У своєму світі малювала ві- тер, але вийшли квіти вранішні в росі. Сонцем обігріті, мов сплетіння лiтер, світлом оповиті, створені в красі (Катруся Матвійко). 3. Катерина Білокур особливо ревно любила ди- вуватися незбагненній силі землi, скропленій дощем і зігрітій сонцем: з малесенького зернятка, укинутого в пухку ріллю, виростає отака краса! (Д. Степовик). 4. На черешнях чорніє запечена кров, шаленіють шпаки у розхристаних кронах. 5. Пожовклий жовтень зжовує траву і запиває сивими доща- i ми, зриває з крон розпечену листву й роздмухує вогонь серед гущавин (М. Жайворон). Поясніть написання виділених слів.​

Ответы

Ответ дал: mrgard
0

Ответ:

Дієприкметники - це особлива форма дієслова, яка вказує на властивості або стан об'єкта чи суб'єкта дії. Вони можуть мати різні морфологічні ознаки, такі як род, число, відмінок, час і вид, але загалом вони допомагають розширити образність тексту, роблять мовлення більш виразним і насиченим. Ось пояснення написання виділених слів:

1. Аромат матіоли можна вловити лише тоді, коли проходиш повз грядку та шалапут-вітерець колихне трохи припиншке повітря (Л. Зоряна).

- Дієприкметник "проходиш" виражає дію, яка відбувається в момент розгляду аромату.

- Дієприкметник "колихне" вказує на стан вітерця.

2. У своєму світі малювала вітер, але вийшли квіти вранішні в росі. Сонцем обігріті, мов сплетіння літер, світлом оповиті, створені в красі (Катруся Матвійко).

- Дієприкметник "малювала" виражає дію, яка попереджала виходження квітів.

- Дієприкметник "обігріті" вказує на стан квітів, їхню взаємодію з сонцем.

3. Катерина Білокур особливо ревно любила дивуватися незбагненній силі землі, скропленій дощем і зігрітій сонцем: з малесенького зернятка, укинутого в пухку ріллю, виростає отака краса! (Д. Степовик).

- Дієприкметник "укінутого" вказує на дію, яка передувала росту краси.

- Дієприкметник "зігрітій" виражає стан землі.

4. На черешнях чорніє запечена кров, шаленіють шпаки у розхристаних кронах.

- Дієприкметник "запечена" вказує на стан крові.

- Дієприкметник "розхристаних" виражає стан крони.

5. Пожовклий жовтень зжовує траву і запиває сивими дощами, зриває з крон розпечену листву й роздмухує вогонь серед гущавин (М. Жайворон).

- Дієприкметник "зжовує" виражає дію, яка передує відпаданню листя.

- Дієприкметник "роздмухує" вказує на дію, яка сприяє поширенню вогню.

- Дієприкметник "сивими" вказує на властивість дощів.

Дієприкметники додають кольору та живості тексту, допомагаючи читачеві краще уявити описані об'єкти та дії. Вони створюють образи та відчуття, роблять мовлення більш насиченим і емоційним.


pilipcukdasa761: дякую
Вас заинтересует