• Предмет: История
  • Автор: Yuki0torii
  • Вопрос задан 1 месяц назад

1. Поясніть, чому козацтво прагнуло визнання себе як окремого соціального стану?
2. Чому Річ Посполита не хотіла візнавати козацтво окремим станом?​

Ответы

Ответ дал: starlightmeow
5

Відповідь:

на

Пояснення:

1.1572 р. за дорученням короля Сиґізмунда II Августа було прийнято на державну службу і вписано до спеціального списку-«реєстру» 300 козаків. Реєстрові козаки, як їх стали називати, от­римували особливі групові права й привілеї. Зокрема, на власну адміністративну владу й козацьке судочинство. Це сприяло виділенню козацтва з інших верств населен­ня й перетворенню його на новий суспільний стан.

Подальші заходи з визнання українського коза­цтва як окремого стану здійснив король Стефан Баторій 1578 р. Він погодився прийняти на державну службу 500 козаків, визначивши у спеціальній «Постанові щодо низовців» їхні права й обов'язки.

2.Наприкінці XVI століття у Західній Європі почався бурхливий розвиток, і Річ Посполита вийшла на ці західноєвропейські ринки із експортом зернових, худоби та іншого. Для нарощування експорту їм було необхідно експлуатувати прикордонні степові території. Також зростала кількість населення. У шляхти з’явилася можливість заселяти ці території селянами, бо козаки закрили кордон від татар. Та водночас шляхта входила у конфлікт з козацтвом, яке там мешкало і вважало ці землі своїми. Така була базова соціально-економічна причина цього конфлікту.

Вас заинтересует