• Предмет: Литература
  • Автор: oleksandraagazanova
  • Вопрос задан 3 месяца назад

БУДЬ-ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ!
20 античних фразеологізмів значення і походження​

Ответы

Ответ дал: d13232512
0

Ответ:

1. "Veni, vidi, vici" (Латинська): "Прийшов, побачив, переміг". Слова, сказані Юлієм Цезарем після своєї перемоги в битві при Зелії в 47 році до н. е.

2. "Alea iacta est" (Латинська): "Кібіцький камінь кинутий". Слова, сказані Юлієм Цезарем, коли він перетнув річку Рубікон у 49 році до н. е., що спричинило розпочаток громадянської війни в Римській Республіці.

3. "Carpe diem" (Латинська): "Лови день". Вираз походить від вірша Горація та закликає нас жити зараз та не відкладати на завтра.

4. "Panem et circenses" (Латинська): "Хліба та видовищ". Вислів, який означає задоволення основних потреб населення для утримання спокою та відвертого розмовляння на циркових іграх.

5. "Achilles' heel" (Грецька): "П'ята Ахілла". Вираз вказує на слабке місце або вразливість особи.

6. "Vox populi, vox Dei" (Латинська): "Голос народу - голос Бога". Це вислів означає важливість голосу народу та громадянської думки.

7. "Et tu, Brute?" (Латинська): "І ти, Бруте?" Це слова, які, за легендою, сказав Юлій Цезар, коли був убитий своїм прибічником Брутом.

8. "Memento mori" (Латинська): "Пам'ятай про смерть". Вираз нагадує нам про нашу смертність і закликає цінувати кожен момент життя.

9. "Ave Caesar, morituri te salutant" (Латинська): "Вітаємо, Цезаре, ті, хто мають померти, вітають тебе". Вислів, який вживався гладіаторами перед початком бою в Римі.

10. "Veni, vidi, vici" (Латинська): "Прийшов, побачив, переміг". Цей вираз походить від Юлія Цезаря, який висловив його після своєї перемоги в битві при Зелії в 47 році до н. е.

11. "Ad nauseam" (Латинська): "До втрати свідомості". Вираз вказує на те, що щось робиться або обговорюється дуже часто та нудно.

12. "In vino veritas" (Латинська): "У вині правда". Вираз вказує на те, що під впливом алкоголю люди можуть говорити правду.

13. "Tempus fugit" (Латинська): "Час летить". Вислів нагадує нам про швидкість минулого часу.

14. "A posteriori" (Латинська): "За післяфактними даними". Вираз вказує на здобуття знань чи розуміння на основі спостережень і досліджень.

15. "Eureka" (Грецька): "Я знайшов". Це слова, які сказав Архімед, коли він відкрив закон Архімеда.

16. "Hannibal ante portas" (Латинська): "Ганнібал перед воротами". Вираз вказує на небезпеку чи загрозу, яка дуже близько.

17. "Cogito, ergo sum" (Латинська): "Я мислю, отже, я є". Фраза відома як філософський принцип Рене Декарта.

18. "Sic transit gloria mundi" (Латинська): "Так проходить слава світу". Вираз нагадує про непостійність і обмеженість світської слави і багатства.

19. "Audi alteram partem" (Латинська): "Послухай іншу сторону". Вираз вказує на важливість врахування різних точок зору перед ухваленням рішення.

20. "Panem et circenses" (Латинська): "Хліба та видов

Вас заинтересует