• Предмет: История
  • Автор: niki8419
  • Вопрос задан 2 месяца назад

як розвивалось образотворче мистецтво в Україні 18-19ст. розпишіть будь ласка дуже детально!!!!​

Ответы

Ответ дал: userpon16263728
2

Ответ:

.

Объяснение:

Українське образотворче мистецтво у 18-19 століттях переживало період інтенсивного розвитку і еволюції, який пов'язаний зі змінами соціально-політичного, культурного та релігійного життя України. В цей період формувалися нові течії та напрями, а також змінювалися впливи зі сусідніх країн.

У 18 столітті основною формою мистецтва українського народу була народна іконописна традиція. Вона висловлювалася українськими іконописцями, які працювали у книжних центрах, на Поділлі та Галичині. Православні церкви були головними замовниками ікон та фресок. Цей період також відзначився зростанням інтересу до портретів та пейзажів серед аристократії і багатих купців.

У 19 столітті в Україні образотворче мистецтво продовжувало розвиватися в рамках національно-культурного простору, проте все більше під впливом європейських течій та напрямів. Відбулася інтеграція українського мистецтва у європейський контекст, що привело до зростання числа художників, які поїзджали навчатися та виставляли свої картини в інших країнах.

У цей період зародилися нові напрями в українському мистецтві, зокрема реалізм та неоромантизм. Реалістичні живописні твори, зображення повсякденного життя та портрети стали популярними. Українські мистці також використовували романтичні та символічні елементи, що часто відображали національну самобутність та оксамитову революцію 1848-1849 років, які сприяли стихійному руху українства до національно-вільної самобутності.

Українське образотворче мистецтво 18-19 століть пов'язане з історичними подіями та культурними течіями того періоду. Художники впроваджували нові техніки, експериментували зі стилями і напрямами. Вони створювали митців, які згодом стали символами національного мистецтва та національної самобутності.


niki8419: дякую вам велике!!!
Ответ дал: vikakitaki0
1

Ответ:

У XIX ст. поперше розвивався станковий живопис, поширюється автопортрет, камерний портрет та мініатюри.

- Реалістичні традиції В. Тропініна в українському портретному мистецтві першої половини XIX ст. розвивали Т. Шевченко, І. Сошенко та інші.

- Творчість Шевченка художника належада до здобутків українського мистецтва. На ранніх живописних творах Шевченка позначився вплив його вчителя К. Брюлова. Поступово у творчості того художника є спроби відобразити психологічну глибину і своєрідні особливості характеру людини.

Відомо, що живопис і поезія пов'язані між собою. Але особливості кожного з видів мистецтва здавна цікавили теоретиків і шанувальників мистецтва, виливалися в дискусії про те, який з них є впливовішим, сильнішим.

яким тісно в межах одного у мистецтва. До таких творчих натур відноситься і Т.Шевченко.

Вас заинтересует