• Предмет: История
  • Автор: dulkarto
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Допоможіть заповнити таблицю Будь ласка!!!!!! Дуже терміново!!!! Таблиця про Князя Володимира Великого!!

Приложения:

Ответы

Ответ дал: rhfcfdtw
3

Відповідь:

князь:Володимир Велікий

рокі правляння:980-1015

Внутрішня політика:

*Підкорив радимичів і вятичів.

Приєднав волинянів і хорватів.

Приєднав решту слов янських народів.

У 985 році похід на волзьких булгар.

Захопив Червенські міста.

У 988 році здійснив похід на Херсонес.

Розбудовував Київ, засновував нові міста. Для захисту від кочівників звів систему земляних валів.

*Адміністративна реформа. Суть адміністративної реформи полягала у ліквідації «племінних князівств». На чолі держави – Великий кивський князь . Територію Русі він поділив на 8 адміністративних округів.

Значення діяльності і наслідки:послаблення  влади племінній знаті та посилення влади Київського  князя --започатковується формування князівст-намісництв – адміністративно-політичних одиниць

*Військова реформа спрямовувалася на посилення оборони держави. Мета її полягала в ліквідації «племінних» військових об'єднань і злитті воєнної системи з системою феодального землеволодіння

Досягнення і наслідки:сформував військо з дружинників-слов'ян, а не з варягів. Це зміцнило власну владу князя.

*Релігійна реформа:згодом Володимир вирішив запровадити на Русі християнство як державну релігію.

Досягнення і наслідки: Хрещення Русі 988р.

*Судова реформа-Розмежовується княже й церковне судочинство.-Приймається закон  “Устав земляний”. ---- ----Запроваджується,а потім скасовується  смертна кара.

Досягнення і наслідки : Почала закладати основи судочинства.

*Освітня реформа. Перше свідчення про школи на Русі датоване 988 р. і пов'язане з її хрещенням. Князь Володимир відкрив при Десятинній церкві школу «книжного вчення», в якій навчалося 300 дітей. Вони функціонували як школи підвищеного типу, де викладали 7 вільних мистецтв. Навчання здійснювалося у процесі роботи з книжкою, з текстом. Молодь готували до діяльності в різних сферах державного, культурного та церковного життя.

*Грошова реформа. Володимир першим почав карбувати власні монети. Златник важив4,2грама.  Археологи знайшли Володимирові монети зі срібла та золота. На деяких монетах як герб Володимира було викарбовано тризуб. Наслідки : Сприяло розвитку торгівлі, посилило економіку держави.

Зовнішня політика:

Мирні угоди (часто підкріплені шлюбами самого князя, його синів і доньок) з Польщею, Чехією, Угорщиною, Візантією, Священною Римською імперією ;

Для захисту від кочівників звів систему земляних валів. Запровадивши в 988 році християнство, зміцнив владу у державі та міжнародний авторитет Русі-України, сприяв розвитку культури. Розширив кордони, здолавши опір в'ятичів, радимичів, ятвягів та підкоривши дулібів і білих хорватів.  , звів фортецю Берестя (нині місто Брест, Білорусь).

Значення діяльності:

за правління Володимира Великого. Київська Русь за Володимира перетворилася на найбільшу європейську державу. Її кордони простягалися від Карпат до Волги, від Балтики до Чорного й Азовського морів. Діяльність князя Володимира Великого призвела до «європеїзації» Київської Русі – держава посіла своє місце нарівні із сусідами в міжнародних стосунках та долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.

Пояснення:

Вас заинтересует