• Предмет: Музыка
  • Автор: vpanfero2002
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1.Наведи приклади вокально-хорових жанрів.
2.Схарактеризуй особливості кантати й ораторії.
Дам 20 балов

Ответы

Ответ дал: alicakokokoko
2

Объяснение:

1. Приклади вокально-хорових жанрів:

- Реквієм (Requiem) Ф. Моцарт;

- Месія (Messiah) Г. Генделя;

- Кантата № 147 "Хорал" Й.С. Баха;

- Оде на радість (Ode to Joy) Л. ван Бетховена;

- Гробниця на замку (Tomb on the Castle) В. Сильвестрова.

2. Кантата і ораторія - це обидва жанри вокальної музики, які складаються з сольних партій, хору та оркестру. Однак, особливості кожного з цих жанрів досить відмінні.

Кантата - це музична твір для хору, солістів та оркестру. Цей жанр зазвичай більш невеликий за розмірами, ніж ораторія та має більш приватний характер. Кантата зазвичай має чіткий план, за яким розвивається та має фіксовану кількість частин: арії, рецитативи та хори. Зазвичай у кантаті одна з сольних партій виступає головною, хоча всі солісти займають важливе місце в музичному полотні.

Ораторія - це достатньо великий з обсягом жанр вокальної музики, що складається з кількох актів. Цей жанр характеризується більш громадським характером та зачасту має релігійну або історичну тематику. Ораторію зазвичай відмічає більше свободи від щоденної форми, ніж кантата. Він може містити різноманітні жанри, включаючи арії, хори, рецитативи та використання ще інструментального музики, такої як симфонії та сонаті. У ораторії солісти та хор мають більш рівноправне ставлення, і взагалі у цьому жанрі більш обширна роль призначена хоровій частині.

Ответ дал: Аноним
0

Відповідь:

Жанри хорової музики: пісня, обробка, мініатюра, кантата, ораторія + завдання

Усі частини кантати чи ораторії по єднані між собою спільним задумом, кожна з них послідовно розкриває єдину тему. Кантата близька до ораторії, але відрізняється меншим розміром, переважно камерним характером (тобто призна чена для виконання невеликим колективом музи кантів), відсутністю розгорнутого сюжету.

Вас заинтересует