• Предмет: Химия
  • Автор: karolinagubina285
  • Вопрос задан 3 месяца назад

10. Визначте, між якими речовинами відбувається взаємодія: а) натрій і хлор; б) водень і бром; в) амоніак і хлороводень. Складіть рівняння реакцій та поясніть, який тип кристалічних граток мають продукти їх взаємодії та обумовте фізичні властивості цих речовин.​

Ответы

Ответ дал: tmargo318
7

а) Взаємодія натрію (Na) і хлору (Cl2) призводить до утворення хлориду натрію (NaCl). Рівняння реакції:

2Na + Cl2 → 2NaCl

У продукті, хлориді натрію (NaCl), кристалічна гратка має кубічну симетрію (гранатний тип), і ця речовина є сіллю з іонною зв'язаністю. Вона має високий точку плавлення і кипіння, є твердим тілом при кімнатній температурі, та проявляє властивості доброго провідника електрики у розплавленому стані.

б) Взаємодія водню (H2) і брому (Br2) призводить до утворення бромоводню (HBr). Рівняння реакції:

H2 + Br2 → 2HBr

Бромоводень у рідкому стані або розчинений у воді утворює молекулярні кристали зі слабкою взаємодією між молекулами, і кристалічна гратка у нього є молекулярною. Бромоводень у розчині має кислотні властивості і добре провідний електрику в розчиненому стані.

в) Взаємодія амоніаку (NH3) і хлороводню (HCl) призводить до утворення хлориду амонію (NH4Cl). Рівняння реакції:

NH3 + HCl → NH4Cl

Хлорид амонію (NH4Cl) утворює молекулярну кристалічну гратку, де іони NH4+ та Cl- співіснують в твердому стані. Ця речовина має високий точку плавлення і при розчиненні в воді виділяє тепло, що призводить до охолодження розчину.

Вас заинтересует