• Предмет: Биология
  • Автор: nacmzhnhh
  • Вопрос задан 3 месяца назад

План-характеристика типу Малюски Клас Черевоногі Чисельність класу ____________________ 1. Середовище існування 2. Загальний план будови 3. Дихальна система: 4. Травна система: 5. Видільна система: 6. Кровоносна система: 7. Опорно-рухова система: 8. Нервова система: 9. Сенсорні системи: або органи чуття 10. Статева система: 11. Різноманітність (Класифікація)
ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО

Ответы

Ответ дал: saskaurcenko684
0

Ответ:

Объяснение:

1)Особливості черевоногих молюсків. Черевоногі мешкають у водоймах та на суходолі. Черепашка суцільна і асиметрична. Отвір черепашки називається устям. Добре розвинена нога має широку повзальну підошву. У ротовій порожнині черевоногих міститься тертка - радула. У більшості молюсок серце двокамерне, зябра або легені. Зустрічаються всі способи живлення: рослиноїдні – виноградний слимак, слизуни; хижаки - рапана; фільтратори – морські вушка; всеїдні – ставковики. Розмножуються відкладаючи запліднені яйця, з яких розвиваються особини подібні до дорослих.

2)Черевоногі молюски. Група тварин, які мають асиметричне тіло, з добре розвиненими головою, тулубом і ногою. 

3)Дихання у молюсків, що живуть у воді, здійснюється зябрами, а у наземних — легенями. У мантійній порожнини у більшості водних черевоногих молюсків є одна або, рідше, два зябра.

4)Травна система

У ротовій порожнині черевоногих молюсків міститься м'язистий язик з хітиновими зубчиками, які утворюють «тертку» (або радулу). У рослиноїдних молюсків терка (радула) служить для зіскоблювання рослинної їжі, у хижих — допомагає утримувати здобич.

У ротову порожнину, зазвичай, відкриваються слинні залози. Ротова порожнина переходить в глотку, а потім — у стравохід, який веде у шлунок і кишечник. У нього впадають протоки травної залози. Неперетравлені залишки їжі викидаються через анальний отвір.

5)Органи виділення молюсків — одна або дві нирки. Непотрібні для організму продукти обміну речовин надходять з крові у нирку, протоки якої відкриваються у мантійну порожнину.

6)Черевоногі молюски мають незамкнуту кровоносну систему, що складається з серця і судин. Серце складається з двох камер: шлуночка і передсердя.

7)Молюски

Орган руху – нога, заповнена кров'ю порожнини і утворює гідростатичний кістяк. Рух відбувається завдяки хвилям м'язових скорочень ноги.

8)Нервова система — розкидано-вузлового типу, складається з декількох пар добре розвинених нервових вузлів, розташованих у різних частинах тіла, і нервів, що відходять від них

9)У черевоногих молюсків розвинені органи чуття. Вони розташовані в основному на голові: очі, щупальця — органи дотику, органи рівноваги. У черевоногих добре розвинені органи нюху — вони можуть розпізнавати запахи.

 10)Молюски розмножуються виключно статевим шляхом. Ставковики, равлики, слизняки — гермафродити. Їхня статева залоза продукує як чоловічі, так і жіночі статеві клітини. Проте, самозаплідення у молюсків не спостерігається. Кожен ставковик є і самкою, і самцем одночасно. Тому тварина стає «батьком» для одних діточок і «мамою» для інших. Запліднені яйця (біля 200 штук) вони,  зазвичай, відкладають на листя рослин і різні водні предмети або між грудочками грунту. З яєць виходять маленькі равлики.

11)Відомо понад 400 сучасних родин і близько 200 вимерлих. У старих системах виділяли 4 підкласи черевоногих:

задньозяброві

безраковинні

передньозяброві

легеневі

Вас заинтересует