Есе на тему 'Слово не полова , язик не помело'.

Ответы

Ответ дал: dianapavlyuk706
0

Відповідь:

Слово - не полова, язик - не помело. Це народне прислів'я висловлює думку про те, що слово має велику силу і вплив на людину і світ. Слово може бути добрим або злим, мудрим або дурним, правдивим або брехливим. Слово може порадувати або образити, підтримати або зламати, навчити або заплутати. Слово може створити або зруйнувати, зцілити або ранити, змінити або зберегти. Слово - це не просто звук, який відлунює в повітрі і зникає. Слово - це думка, яка живе в серці і розумі людини. Слово - це дія, яка має наслідки і відповідальність.

У цьому есе я хочу розглянути два аспекти сили слова: його вплив на саму людину, яка його вимовляє, і його вплив на оточуючих людей, які його чують.

Перший аспект сили слова - це його вплив на саму людину, яка його вимовляє. Я вважаю, що слово - це відображення нашого внутрішнього стану, нашої душі і характеру. Коли ми вимовляємо слова, ми не тільки виражаємо свої думки і почуття, але й формуємо свою особистість, своє світосприйняття, свої цінності і погляди. Слово - це не тільки засіб спілкування, але й засіб самопізнання і саморозвитку. Слово - це не тільки інструмент, але й матеріал, з якого ми будуємо своє життя.

Тому дуже важливо вибирати слова, які ми вимовляємо, з увагою і обережністю. Бо слова, які ми вимовляємо, впливають на нашу психіку, наше здоров'я, нашу долю. Як каже народна мудрість: "Слово - не стріла, але ранить". Слово може бути як ліками, так і отрутою для нашої душі. Слово може бути як молитвою, так і прокляттям для нашої долі. Слово може бути як ключем, так і замком для нашого щастя.

Я вважаю, що ми повинні вимовляти тільки ті слова, які ми можемо підтвердити своїми діями, які ми можемо відповісти перед собою і перед Богом, які ми можемо сказати з чистим серцем і совістю. Ми повинні вимовляти тільки ті слова, які несуть добро, правду, красу, любов, милосердя, вдячність, пошану, віру, надію. Ми повинні вимовляти тільки ті слова, які піднімають нас і наших ближніх, які роблять нас кращими і щасливішими, які збагачують нас і наш світ.

Другий аспект сили слова - це його вплив на оточуючих людей, які його чують. Я вважаю, що слово - це не тільки звук, який доходить до наших вух, але й сенс, який доходить до наших сердець. Слово може бути як подарунком, так і зброєю, як мостом, так і стіною, як світлом, так і темрявою. Слово може викликати у нас різні емоції, реакції, дії. Слово може змінити наш настрій, нашу думку, наше рішення. Слово може вплинути на нашу дружбу, нашу любов, наше життя.

Тому дуже важливо слухати слова, які ми чуємо, з розумінням і критичністю. Бо слова, які ми чуємо, впливають на нашу свідомість, нашу волю, нашу дію. Як каже народна мудрість: "Слово - не пташка, а вилетить - не спіймаєш". Слово може бути як джерелом, так і отруйною криницею для нашої душі. Слово може бути як свічкою, так і пожежею для нашої долі. Слово може бути як дверима, так і стіною для нашого щастя.

Я вважаю, що ми повинні слухати тільки ті слова, які мають сенс і цінність, які мають аргументи і докази, які мають авторитет і компетентність. Ми повинні слухати тільки ті слова, які несуть добро, правду, красу, любов, милосердя, вдячність, пошану, віру, надію. Ми повинні слухати тільки ті слова, які піднімають нас і наших ближніх, які роблять нас кращими і щасливішими, які збагачують нас і наш світ.

У цьому есе я розглянув два аспекти сили слова: його вплив на саму людину, яка його вимовляє, і його вплив на оточуючих людей, які його чують.

Вас заинтересует