СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Невдовзі кожен з нас має обрати фах, який має визначити долю. Як же страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме цей вибір для плину нашого життя цілком може стати вирішальним.

Ви помічали, як багато навколо нас халтурників і невмійків? Якщо невмійко – це той, хто чогось не вміє, але може ще колись навчитися, то халтурник – це людина, усвідомлено байдужа до своєї праці. Халтурник – це безвідповідальний і ледачий ремісник, який так і не став і вже не стане майстром.

Кажуть, що майстер – це той, хто знайшов своє покликання у праці. А ще кажуть, що справжнього майстра характеризують три ознаки. Перша – це високе професійне вміння, володіння тими прийомами, які забезпечують щонайвищий рівень роботи. Друга ознака – це творче ставлення до праці, своєрідний і неповторний "почерк”. Це те, що все виконане майстром робить неповторним, а самого майстра – незамінним. І, нарешті, третьою ознакою справжнього майстра є його прагнення прислужитися людям, бути їм по-справжньому корисним.

Ви можете заперечити: хіба ота корисність така вже необхідна? Навчився щось робити вправно, то й роби! Аби платили побільше. Та виявляється, все не так просто. Якщо праця майстра не є корисною людям, то й майстерність виявиться позбавленою смислу, навіть може суперечити інтересам людей, стати аморальною.

Кому спаде на думку визнати майстром кишенькового злодія? Або славетного шахрая, "великого комбінатора” Остапа Бендера? Або здібного вченого – героя роману Герберта Уеллса "Людина-невидимка”, який і не думав про те, щоб його відкриття стало для людей корисним.

Знайти своє покликання – значить виявити себе у праці, яка найкраще відповідала б складові душі, нахилам, здібностям. Пам’ятаєте ідею "сродної праці” Григорія Сковороди?

Самим лише навчанням створити майстра неможливо. Необхідна гармонія особистості з обраною професією. Тобто відповідність того, чого людина прагне, з тим, на що ця людина спроможна. Як було б прикро поповнити собою лави узаконених дипломами немайстрів! Щоб цього не сталося, потрібно одне: правильно обрати професію, відчувши своє покликання. А для цього необхідно навчитися правильно оцінювати себе. Це тільки на перший погляд просто, а насправді – немає нічого складнішого. Отже, пізнай себе - і знайдеш своє покликання!



-визначте тему й головну думку;

-з’ясуйте тип і стиль мовлення;

-складіть і запишіть складний план тексту;

-за планом напишіть докладний переказ тексту ;

-завершіть переказ роздумами про вибір вами майбутньої професії.

Ответы

Ответ дал: sfabrsv
0

Ответ:

Тема: Вибір майбутньої професії та пошук покликання.

Головна думка: Вибір майбутньої професії повинен ґрунтуватися на пошуку покликання і виявленні гармонії між внутрішніми нахилами та здібностями особистості.

Тип мовлення: Аргументативний, розповідний.

Стиль мовлення: Нейтральний, розумовий.

Складний план тексту:

1. Важливість вибору майбутньої професії і його вплив на долю.

2. Розрізнення халтурників і невмійок в професійній сфері.

3. Ознаки справжнього майстра в професійній діяльності.

4. Корисність праці майстра для суспільства.

5. Недостатність лише вміння робити для статусу майстра.

6. Виявлення покликання через гармонію власної особистості та вміння.

7. Необхідність правильного вибору професії для успіху та задоволення в роботі.

Переказ тексту:

Вибір майбутньої професії - це важлива життєва ситуація, яка може вирішити нашу долю. На жаль, у сучасному світі зірки національного та світового масштабу чимало халтурників і невмійок. Важливо розрізняти їх, оскільки справжній майстер це людина, яка має не тільки високе професійне вміння, але й творче ставлення до своєї роботи та прагнення бути людям корисним. Виявити своє покликання - це знайти гармонію між власними нахилами та здібностями. Необхідно вміти оцінювати себе, щоб зробити правильний вибір професії. Тому важливо знаходити себе в майбутній професії, так як це визначає наш успіх і задоволення в роботі.

Роздуми про вибір майбутньої професії:

Вибір майбутньої професії - це важливий крок, який визначить нашу долю. Я вірю, що важливо не тільки навчитися робити щось добре, але й знайти себе в цьому процесі.

Вас заинтересует