• Предмет: История
  • Автор: pomoshpls
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Із статуту Львiвської братської школи (1586 р.) ...
Дидаскал, або учитель, цієї школи повинен бути побожним, сми- ренно мудрим, лагідним, стриманим, не п'яницею, не розпусником, не хабарником, не срiбнолюбцем, не злий, не заздрісний, не лайливий, не чарівник, на прихильник єресі, не порушник побожності, а у всьому по- казує образ для наслідування, і щоб учні були, як учитель їх... Сидіти повинен кожний на свому місці, призначеному за успіхи в на- вчанні. Який більше вміє, буде сидіти вище, якщо б і був дуже бідний, а хто менше вміє, повинен на постидному місці сидіти... У поранок спершу по молитвах мають мовити кожен учорашню науку свою та й письмо свое, яке вдома писав; виклад науки своєï має показу- вати... По обіді хлопці мають самі писати на таблицях кожен свою науку, подану їм од дидаскала, окрім малих, яким має писати сам дидаскал. А в школі навчившись, на важкі слова опитувати мають один одного, тоб- то диспутувати. Багатий над бідним у школі нічим не повинен бути вищим, лише са- мою наукою, тілом же рівні усі... Навчати дидаскал і любити повинен усіх дітей однаково, як синів ба- гатих, так і сиріт бідних, і тих, хто ходить по вулицях, просячи милостині; ХТО СКІЛЬКи навчиться...
1. Опрацюйте документ і зіставте уявлення про образ учителя за Ран- НЬОМодерної доби і в наш час. Чи є відмінності?
2. Визначте в документі положення, що свідчать про демократичний ха- рактер братських шкіл.​

Ответы

Ответ дал: editslove147
3

Ответ:

Порівняння образу учителя за Ранньою Новою добою та в наш час:

Заснований на статуті Львівської братської школи (1586 р.), образ учителя того часу має деякі відмінності від сучасного сприйняття учителя.

Побожність: У статуті висловлюється вимога до учителя бути побожним, що відзначає його релігійну доброчесність. У сучасному світі, побожність не є обов'язковою якістю учителя, і релігійні переконання зазвичай розглядаються як особиста справа.

Дисципліна: Статут встановлює суворий режим для учнів, включаючи обов'язок сидіти на певних місцях в залежності від успіхів та дотримуватися дисципліни. Сучасна система освіти також підтримує дисципліну, але підходить до неї більш гнучко, ніж у минулому.

Виборчість: Статут вказує, що навчання надавалось усім дітям, незалежно від соціального статусу чи багатства. У сучасному світі ідея рівності в освіті залишається актуальною, і багато країн визнають право на освіту для всіх.

Демократичний характер братських шкіл:

Документ вказує на кілька положень, що свідчать про демократичний характер братських шкіл:

Рівність перед законом: Документ підкреслює, що багатий не повинен бути вищим за бідного в школі, крім ситуації, коли багатий відрізняється самих своєю наукою. Це виражає ідею рівності перед законом та освітою.

Учительська любов: Документ наказує учителям любити всіх дітей однаково, незалежно від їхнього соціального статусу. Це вказує на прагнення створити демократичне інклюзивне оточення в школі, де кожен має право на освіту.

У порівнянні з сучасними стандартами освіти, такі положення відображають певний рівень демократії та рівності в братських школах Ранньої Нової доби, хоча деякі аспекти можуть бути сприйняті як суворі або застарілі з погляду сучасних стандартів освіти.

Вас заинтересует