• Предмет: История
  • Автор: klimenko69
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1. В чому саме полягає дискусія про абетку?
2. Хто і коли її розпочав?
3. Які наслідки мала ця дискусія для української мови та культури?

Ответы

Ответ дал: kotucheniy333
1

Ответ:

«Азбучні війни» – це поняття характеризує суперечності української інтелігенції в Галичині у XIX ст. щодо спроб латинізувати українську абетку. Поділяються на два етапи: перший тривав протягом 1833-1837 рр., другий – протягом 1859-1861 рр. В контексті даної роботи розглянемо перший етап цього протистояння.

В українському суспільстві точиться дискусія щодо переходу з традиційної кириличної на “європейську” латинську абетку.

“Причина перейти на латиницю полягає в простому – у вибудовуванні муру між Україною та Московщиною. Але треба зважити на кілька речей. По-перше, весь корпус української літературної та духовної традиції – починаючи із Івана Вишенського, через Котляревського, через Шевченка, і завершуючи Стусом, Калинцем і Євгеном Пашковським – це корпус текстів, створених кирилицею”

Объяснение:

Ответ дал: Пеппер
0

Дискусія про абетку в Україні включала питання вибору алфавіту для письма українською мовою. Основні аспекти цієї дискусії пов'язані із вибором між кириличним та латинським алфавітами, а також з різними модифікаціями кирилиці.

Дебати почалися у середині XIX століття, але набрали особливої активності під час дискусії про реформу абетки в початку XX століття. Один із ключових моментів - ініціатива Михайла Грушевського, який підтримував перехід до латинського алфавіту для уніфікації і стандартизації української мови.

Дискусія про абетку мала значний вплив на українську мову та культуру. Хоча конкретне рішення не було прийняте, це обговорення сприяло усвідомленню важливості мовної єдності та стандартизації. У 1928 році прийнято Український правопис, який визначив правила вживання кирилиці, але питання абеткової реформи залишилося актуальним.

Хоча остаточне рішення було взяття в середині XX століття на користь кирилиці, дискусія створила початкові умови для розвитку стандартів української мови та формування національної ідентичності.

Вас заинтересует