• Предмет: Биология
  • Автор: bzigd2023nohack
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Які особливості будови забезпечують спосіб життя молюсків

Ответы

Ответ дал: viktoriamatusok2
1

Объяснение:

Молюски — одна з найбільш високоорганізованих і водночас найчисельніших груп безхребетних тварин. Переважна більшість молюсків у процесі еволюції пристосувалася до життя у воді — морській і прісній. Лише частина видів перейшла до наземного способу існування. Близько 100 видів веде паразитичний спосіб життя. Більшість молюсків — невеликі тварини. Проте деякі представники цього типу сягають 1,5 м завдовжки і навіть більше.

Зі спинного боку тіло молюсків вкрите черепашкою. Тверда черепашка має захисне значення, оскільки більшість молюсків пересувається повільно. Розвиток черепашки значною мірою залежить від способу життя тварини. У наземних форм вона значно тонша, ніж у водних, або й взагалі редукована. Пояснюється це тим, що в повітряному середовищі важка черепашка дуже утруднювала б рух. Окрім того, редукована або відсутня черепашка характерна для тих видів молюсків, які живуть у місцях, куди хижакам важко дістатися. Втратили черепашку і ті молюски, які добре плавають. Зовні черепашка вкрита шаром рогоподібної органічної речовини. Але її основна маса складається з кристалів карбонату кальцію. Такі кристали утворюють середній та внутрішній шари черепашки. Середній шар, порцеляновий, має сніжно-білий колір. Внутрішній, перламутровий, виграє всіма барвами веселки, оскільки його кристали розкладають світло на окремі кольори. Під черепашкою розміщена шкіряста мантія — утворення, властиве лише молюскам. Черепашка росте за рахунок мантії.

Тіло молюсків м’яке, несегментоване й утворене (переважно) тулубом, головою і ногою. Лише у головоногих молюсків голова дуже редукована. На голові розміщені ротовий отвір, щупальця та очі. Мускуляста нога на черевному боці є органом руху.

отака короче фігня маляти

Вас заинтересует