Коротке повідомлення про Івана підкову

Ответы

Ответ дал: nimecemma18
2
"Іван Підкова" - це один із багатьох персонажів, який символізує протистояння та волю, часто асоціюваний з українським народом, який так само протистоїть неправді та окупації.
Ответ дал: alice12324
0

Ответ:

Іван Підкова(1533-1578)- козацький кошовий отаман, пізніше молдавський господар. Ймовірно, рідний брат молдовського господаря Івана III Воде Лютого.

Мав вірменське походження. За переказами, немовлям був врятований від кримських татар; вихований козаками.

Мав рідкісну фізичну силу та неймовірний зріст.

Його зріст був 2 метри 29 сантиметрів.

Він запросто ламав руками підкови. Саме за це запорожці прозвали його Підковою. із таким іменем він і потрапив до історії.

Умів зупинити віз, запряжений шістьма кіньми, ухопивши його за заднє колесо. А звичайним волячим рогом міг, граючись, пробити дубові ворота

Брав участь у морських походах під проводом Самійла Кішки.

Пізніше водив козацькі флотилії самостійно і спалював передмістя татарських приморських поселень.

Очолювані ним козацькі загони завдали поразок татарам під Очаковом, Кафою, Ґьозловом.

На початку листопада 1577 року Іван Підкова як брат молдавського господаря Івана (Івоні) Воде Лютого за підтримки козацького загону на чолі з гетьманом Яковом Шахом почав боротьбу проти ставленика Османської імперії, молдовського господаря Петра VI Кульгавого.

Козацьке військо розгромило загони Петра Мірчича, 30 листопада 1577 року визволило Ясси.

Підкова був проголошений молдовським господарем, Яків Шах із козацьким загоном повернувся на Січ.

1578 року війська Османської імперії ввійшли до Молдовського князівства.

Яків Шах, який допомагав Підкові, гостив у Немирові у брацлавського воєводи Януша Збаразького, який порадив йому, аби Підкова для примирення з королем Стефаном Баторієм поїхав для цього до Варшави.

Король прийняв його і наказав кинути до в'язниці. Після сейму він їхав до Львова, а Підкову відправив до равської в'язниці. Король хотів ще під час сейму стратити Підкову, але не міг, бо шляхта була проти.

У Львові на вимогу султана Мурада III Підкову було таки страчено. Мурад III скаржився також на брацлавського воєводу Януша Збаразького та на Філона Кміту.

Підкову за присутності великої кількості народу й османських послів стратили у Львові 16 червня 1578 року за рішенням короля Стефана Баторія на Ринковій площі.

(Взято з відкритих джерел інтернету)

❤️Якщо моя відповідь вам допомогла,то оберіть її кращою.Дякую❤️

Вас заинтересует