• Предмет: История
  • Автор: nikabakaevic4
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Завдання 2.Прочитайте фрагмент джерела та порiвняйте його з рядками поеми Т. Шевченка. Що в поемі «Сон» найбільше обурювало представників російської влади і таємної поліції? Чому? «17 квітня, о третій годинi пополудні, доставлено з Києва у Тpe iiя художника Шевченка з усіма його паперами... У вірші "Сон" Шевченко уявляє, що він заснув і полинув спочатку до Сибіру, потім до Москви і, нарешті, до С.-Петербурга. У Сибіру він бачить злочинців у рудниках і кайданах, які гинуть під ударами покарань; у Москві описує виснажування військ на параді, а у С.-Петербурзі - зібрання в палаці. Нiде наклеп його настільки не зарозумiлi i не нахабні, як при описі палацового зібрання... Шевченко вдається до всiх їдких пасквiльних виразів, як тільки доходить до государя iмператора і взагалі росіян. Наприкінці "Сну" він уявляє себе перед пам'ятником, зведеним Петру I Катериною II, і виливає жовч свою як на того, так і на другу, говорячи, що Петро I придушив свободу Малоросії, а Катерина II довершила розпочате ним. 13 записки III Вiддiлення імператорської канцелярії (1847) Це той Первий, що розпинав Нашу Україну. А Вторая доконала Вдову сиротину. Кати! кати! людоїди! Наïлись обое, Накралися, а що взяли На той світ з собою? Шевченко Т. «Сон». 1844 р.​

Ответы

Ответ дал: 0yster
0

Фрагмент, який ви подали, є описом поеми Тараса Шевченка "Сон". У цій поемі Шевченко описує свій сон, в якому він подорожує через різні частини Російської імперії і спостерігає за життям і подіями того часу. Його описи нещасливого становища селян, кріпаків і національних гнітінь у цьому сні є гострим політичним та соціальним коментарем.

Найбільше обурювало представників російської влади і таємної поліції у поемі "Сон" Тараса Шевченка є його критика імператорського режиму, гноблення українського народу та виразні антиросійські вислови. У поемі Шевченко різко осуджує царську державу, а також долю українського народу під російським пануванням. Його слова про Петра I та Катерину II, які розглядалися як заклики до відстою української національної самостійності та критика російського імперіалізму, обурювали російську владу.

Поет використовував "Сон" для виразної критики імперської політики і гноблення українського народу, що викликало реакцію російської влади та силових структур.

Вас заинтересует