• Предмет: Биология
  • Автор: angeldashacat21
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1.Класифікація видів транспорту (перелік)

2. Описати особливості впливу роботи кожного виду транспорту на атмосферу, гідросферу та літосферу.

3. Визначити та проаналізувати наслідки транспортного навантаження для довкілля та організм людини.

4. Запропонуйте заходи щодо зменшення негативного впливу роботи транспорту на довкілля та людину.

Ответы

Ответ дал: ivanrohnov
1

Ответ: Все написано снизу. Надеюсь помог

Объяснение:

1. Морський транспорт, залізничний транспорт, автомобільний транспорт, повітряний транспорт, внутрішний водний транспорт, електротранспорт.

2. Автомобільний транспорт є джерелом небезпечних хімічних забруднень атмосферного повітря, водоймищ, а також шуму та вібрації, що може впливати на стан здоров'я населення. Вирішити цю проблему можливо через виробництво і впровадження нових видів екологічно безпечного пального, автомобільний транспорт забрудює атмосферу трьома способами:

*емісією шкідливих речовин з віпрацьованими газами

*проривом газів у картер двигуна й емісією шкідливих речовин, результаті випару палива в паливних баках, карбюраторах.

* у результаті витоків палива.

Морський транспорт единий транспорт який забруднює Світовий океан, небезпечні особливо є розливи нафти під час аварій суден, внаслідок чого гине флора й фауна. До того ж, забруднення розноситься на сотні миль. На водний транспрот припадає лише 0.3% поршневих газів від загальних обсягів викидів галузі через практичну втрату Україною флоту. Разом з тим, великовантажні судна дедвейтом понад 100тис.т забруднюють атмосферне повітря внаслідок згорання мазуту. Від стаціонарних джерел забруднення у морських та річкових портах також відбуваються вкиди в атмосферу.

Залізничний транспорт вважають екологічно найчистішим завдяки електрифікації залізниць. Однак залізниці спричиняють шум, вібрацію, електромагнітне допивання. Узбіччя залізниць часто забруднені пилом від сипких вантажів, нафтопродуктам, відходам життєдіяльності. Викидів в атмосферу через залізничний транспорт є багато джерел - лакомативні, вагоні депо, вагоні ділянки, ремотні заводи, 90% видів припадає на котлоагрегати( котельні, ковальскі, виробництва)

Світовий авіаційний транспорт вносить значний вклад у викиди парникових газів у вехніх шарах атмосфери. Польоти на значних висотах і з великими швидкостями призводять до розсіювання продуктів згорання, що впливає на клімат більше ніж інші транспорти. Турбіни які проізводять литак до руху викидує багато різноманітних речовин, які впливають на атмосферу.

3.Транспорт забруднює повітря. Автомобілі на двигунах внутрішнього згорання приносять не комфорт небагатьом, та завдають шкоди всім навколо. У Києві до пандемії ковіду було 90% викидів шкідливих речовин котрі були від транспорту. Суміш продуктів згорання бензину і дизелю одна з причин серцево-судинних та респіраторних захворювань. Крім забруднення повітря, транспорт є джерелом приблизно 12% викидів поршникових газів, що спричиняють зміну клімату. У країнах іх вищим ВВП на душу населення частка викидів від автотранспорту ще вища, тож з економічним розвитком Україна може очікувати подальшого збільшення викидів від авто. Якщо говорити про ЄС, то транспорт генерує чверть всіх викидів поршникових газів, 71,1% з яких дорожній транспорт.

4.Щоб зменшити негативний вплив праці транспорту на довкілля та людину. Треба обирати найбільш екологічний транспорт. Типовий легковий автомобіль викидає приблизно 404 грами вуглекислого газу на милю(1,6км). Протягом року середньостатистичне авто викидає 4,6 тонн вуглекислого газу. Такі дані наводить агенство охорони довкілля США. Замість використання персональної автівки, можна їздити на роботу на громадському транспорті. А ще краще на велосипеді або пішки.

Вас заинтересует