• Предмет: История
  • Автор: fasolaula39
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Будь ласка допоможуть дою 50 балів !!!
Потрібно написати загальні правила життя середньовічного міста

Ответы

Ответ дал: zlatap279
0

Ответ:

Тема. Виникнення середньовічного міста

Мета:

Навчальна: пояснити причини появи середньовічних міст; сформувати уявлення про середньовічне місто, його населення та зовнішній вигляд; причини появи та діяльності цехів та гільдій.

Розвивальна: розвивати та вдосконалювати навички роботи в групах, зі схемами, аналізу документів, уміння учнів установлювати причинно-наслідкові зв'язки.

Виховна: виховувати інтерес до середньовічної історії.

Очікувані результати:

- пояснювати причини та місця появи середньовічних міст;

- розповідати про життя людей у середньовічному місті

- зможуть описати середньовічні міста, спираючись на ілюстрації та історичні й інформативні тексти;

- аналізуючи документи, розумітимуть, яким чином міста отримали свободу від феодальної залежності; систему міського самоврядування.

- зможуть пояснити поняття «цех», «гільдія»

Основні поняття: ратуша, Магдебургське право, комуна, цех, шедевр, гільдія.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання уроку: підручник, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал.

Структура уроку:

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів. Мотивація навчальної діяльності

III. Вивчення нового матеріалу

IV. Узагальнення й систематизація навчальних знань і вмінь учнів

V. Підсумки уроку

VІ. Рефлексія

VІІ. Оцінювання знань учнів

VIІ. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів. Мотивація навчальної діяльності

Вправа «Чорна скринька»

Розвиток середньовічного суспільства був пов'язаний з виникненням і відродженням нового типу поселень, які фактично зникли з європейських просторів під час Великого переселення народів. Однак починаючи з Х ст. ці поселення знову з'являються на карті Європи і з часом знову перетворюються на політичні та культурні центри. Саме вони стають осередками ремесла і торгівлі. Тут формується людина нового типу: працьовита, завзята і незалежна. То ж як ви гадаєте, що це за поселення? Що знаходиться в «Чорній скриньці?»

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Виникнення та зростання міст.

Після загибелі Західної Римської імперії багато міст були зруйновано, їхні площі заростали травою, населення пішло по селах. Краще було тим містам, які були резиденцією єпископів, але й вони практично нічим не нагадували центри античної культури.

Тільки у X-XIII ст. - час розквіту європейського Середньовіччя у Європі знову починають виникати міста. Давайте з'ясуємо, що ж зумовило відродження міського життя у Європі?.

«Мозковий штурм»

Учні називають ймовірні, на їхню думку, причини виникнення міст

Учитель доповнює відповіді учнів та демонструє схему

Де виникали середньовічні міста?

На презентації зазначені назви середньовічних міст і їх значення. Проаналізувавши назви поселень, скажіть де будували міста?

Оксфорд - «бичачий брід»

Франкфурт - «вільний брід»

Ньюкасл - «новий замок»

Страсбург - «фортеця на дорозі»

Кембрідж - «міст через річку Кем»

Сент-Етьєн - «святий Етьєн»

Кельн – «соборне місто»

Стокгольм – «гавань або місто островів»

Копенгаген – «купецька гавань»

2. Населення та зовнішній вигляд міста.

Робота з візуальними джерелами

Розглянувши зображення середньовічних міст учні роблять висновки про їх зовнішній вигляд.

Відповіді учнів доповнюються розповіддю вчителя

Найбільша кількість міст була в Італії. Середньовічні міста зазвичай були невеликими — 1–3 тис. мешканців. Обов'язковими елементами, завдяки яким населений пункт міг вважатися містом, були стіни, собор, ринкова площа. Також у містах могли розташовуватись укріплені палаци-фортеці феодалів, монастирі. Плану забудови середньовічного міста не було. Вулиці були вузькими (достатніми лише для проїзду вершника), не освітлювалися, тривалий час не мали бруківки й каналізації. Дренажі були відкритими, і нечистоти текли вздовж вулиць. Це призводило до спалахів різноманітних інфекційних захворювань.

Будинки стояли досить тісно і мали два – три поверхи. Нерідко верхній поверх нависав над нижнім. Тривалий час міста зберігали сільський вигляд: біля будинків розташовувалися сади і городи, у дворі тримали худобу і птицю. За мурами міста мешканці мали земельні ділянки і виноградники.

Робота зі схемою

Учні розглядають схему, яку коментує учитель

Жителів міст у Німеччині звали бюргерами. (по-німецьки Burg – фортеця). У Франції була інша назва цього стану – буржуа, в Італії – пополани. Але так звали лише повноправних громадян, які мали свої будинки чи майстерні. Вищі стани суспільства – духовенство і сеньйори володіли не лише майном – вони належали до управлінської еліти міста – патриціату. Бідних жителів звали плебеями. У різних містах плебеї складали від 20 до 70%

Вас заинтересует