• Предмет: Право
  • Автор: Xoba01
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

Приватне підприємство «ПП» та акціонерне товариство «АТ» уклали договір про надання послуг. Договір передбачав сплату Замовником у разі несвоєчасної оплати належним чином наданих послуг пені в розмірі 1 % суми за кожен день прострочення платежу. 5 травня послуги були надані в повному обсязі, що було зафіксовано в Акті виконаних робіт (наданих послуг). Вартість послуг становила 35 000 грн. Замовник, відповідно до умов договору, взяв на себе зобов’язання оплатити послуги не пізніше як через п’ять днів з моменту оформлення Акта виконаних робіт (наданих послуг). 1 грудня того ж року Виконавець подав позов до суду про стягнення основного боргу та пені. Спираючись на норми ГКУ та ЦКУ, обчисліть розмір пені, обґрунтуйте свою відповідь, визначте ціну позову, до якого виду господарсько-правових санкцій належить пеня? Чи можна притягнути «АТ» до відповідальності у позасудовому порядку?​

Ответы

Ответ дал: fctdgsygfdhngfxzgsac
1

Обчислення розміру пені

Згідно з ч. 1 ст. 230 ГКУ, пеня є однією з видів господарських санкцій і застосовується за порушення зобов'язань, зокрема за несвоєчасне виконання або невиконання господарських зобов'язань.

Підставою для нарахування пені є прострочення виконання господарського зобов'язання.

У даному випадку строк виконання зобов'язання Замовником (АТ) становив п'ять днів з моменту оформлення Акта виконаних робіт (наданих послуг), тобто до 10 травня. Оскільки АТ не виконало зобов'язання в строк, то пеня нараховується з 11 травня по 30 листопада включно.

  • Розмір пені за один день прострочення платежу становить 1 % від суми боргу, тобто 0,01 * 35 000 грн = 350 грн.

Отже, загальний розмір пені за 7 місяців прострочення платежу становить 350 грн/день * 30 днів * 7 місяців = 84 000 грн.

Визначення ціни позову

  • Ціна позову визначається як сума грошових вимог позивача до відповідача. У даному випадку ціна позову становить загальну суму основного боргу та пені, тобто 35 000 грн + 84 000 грн = 119 000 грн.

Віднесення пені до виду господарсько-правових санкцій

Пеня відноситься до виду господарсько-правових санкцій, які застосовуються за порушення зобов'язань, зокрема за несвоєчасне виконання або невиконання господарських зобов'язань.

Пеня є цивільно-правовою санкцією, оскільки її розмір визначається договором сторін.

Можливість притягнення «АТ» до відповідальності у позасудовому порядку

У даному випадку Замовник (АТ) міг бути притягнутий до відповідальності у позасудовому порядку, якщо б сторони договору передбачили таку можливість у договорі.

Оскільки в договорі не передбачено можливість позасудового порядку вирішення спору, то Замовник (АТ) може бути притягнутий до відповідальності лише в судовому порядку.

Вас заинтересует