УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА. Дати чіткі й лаконічні відповіді на запитання та виконати завдання. І.1. Яким було первісне призначення коломийки і які жанрові особливості будови вона має? 2. Назвіть жанр твору І. Франка «Захар Беркут» та його ознаки. 3. За жанрово тематичним розмаїттям пісня "Ой у степу криниченька" належить до… 4. Що таке гіпербола? 5. Хто з цих письменників переклав німецькою мовою «Заповіт» Т. Шевченка: П. Грабовський; І. Франко; Л. Украïнка? 6.Назвіть ознаки балади. 7.У якому селі відбуваються події в оповіданні А.Чайковського «За сестрою»? 7 б. ІІ. Написати твір на одну з тем. (12 балів) 1. Пісенні скарби українців. 2. Провідні мотиви повісті І. Франка «Захар Беркут». 3. Поетичне кредо митця (за творчістю Т. Г. Шевченка). III. Визначте ідею вірша. Придумайте назву. Випишіть усі вiдомi вам художні засоби. Дощик невеличкий Розмовляв з травою, Розмовляв з травою - донькою весни: «Люди кажуть - мова. Що воно за слово? Ти менi, муравочко, поясни». «Мова - це травичка, Мова - синя річка, Мова - це зоряночка золота. Як її плекатимеш- Лиха не питатимеш, Бо без мови рідної пташка не літа. А як забуватимеш І не шануватимеш, Будете із мовою вороги. Хату забуваючи, Матінки цураючись, усихають річечки бережки. 7б.

Ответы

Ответ дал: ilohvyn
0

Ответ:Первісно коломийка була народною піснею, створеною для веселих та ритмічних танців. Вона використовувалася для підтримки веселих заходів та святкових обрядів. Жанрові особливості коломийки включають жвавий темп, повторювані мелодійні лінії та простий, але енергійний текст.

Жанр твору І. Франка «Захар Беркут» та його ознаки:

Твір "Захар Беркут" Івана Франка належить до історичної повісті. Ознаки цього жанру включають деталізоване описання історичного періоду, реалістичне відтворення життя і звичаїв того часу, а також використання історичних подій як фону для розвитку персональних долей персонажів.

Жанрово-тематичне розмаїття пісні "Ой у степу криниченька":

За жанрово-тематичним розмаїттям ця пісня відноситься до ліричної народної пісні. Вона може мати тематику кохання, природи або повсякденного життя. Точна класифікація може залежати від конкретної версії пісні.

Гіпербола:

Гіпербола - це художній засіб, що полягає в перебільшенні об'єктивної реальності для емоційного чи ефектного враження. Наприклад, "мільйони разів" або "я згину від сміху".

Переклад "Заповіту" Т. Шевченка:

Переклад "Заповіту" Тараса Шевченка на німецьку мову виконав П. Грабовський.

Ознаки балади:

Балада - це літературний жанр, що характеризується розповідністю, драматизмом та пісенною формою. Вона має загальний сюжет, часто пов'язаний із сумними або трагічними подіями, і може включати елементи фольклору.

Село в оповіданні А. Чайковського «За сестрою»:

В оповіданні "За сестрою" події відбуваються в селі Токарі.

7б. Твір на одну з тем:

"Пісенні скарби українців"

Українці – народ, що зберігає в своєму серці неймовірний скарб – пісні. Кожна пісня - це не тільки звуки, але й історія, традиції, почуття. Вони вражають своєю красою та виразністю, переносять нас у світ минулих поколінь.

III. Ідея вірша, назва та художні засоби:

Ідея вірша полягає в унікальному зв'язку мови та природи. Назва: "Розмова дощика з травою". Художні засоби включають уособлення (розмова дощика), порівняння (мова – як травичка), алегорію (трава – донька весни), ритмічність та образність мови.

Объяснение: не дуже коротко ну зате все правильне

Вас заинтересует