• Предмет: Биология
  • Автор: sofiiapankratova07
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1. На які групи поділяються
ліпіди залежно від будови
молекул?
2. Наведіть значення та
природні джерела конкретних
ліпідів.
3. Наведіть приклади сполук,
що належать до різних груп
ліпідів.
4. Охарактеризуйте функц
ліпідів у живих організмах.
Даю 60 балов

Ответы

Ответ дал: denposlavsk
1

Відповідь:

Наче ось так

Пояснення:

1.Прості та складні.
2.Фосфоліпіди
Основною групою структурних ліпідів є фосфоліпіди, які в залежності від спирту, який входить до їх складу поділяються на гліцерофосфоліпіди та сфінгофосфоліпіди. Спільною ознакою фосфоліпідів є їхня амфіфільність: вони мають гідрофільну та гідрофобну частини. Така будова дозволяє їм утворювати у водному середовищі міцели та бішари, останні становлять основу біологічних мембран.
Воски

Цетил пальмітат — віск знайдений у спермацеті кашалота

Основна стаття: Воски

Воски — це естери жирних кислот та вищих одноатомних або двоатомних спиртів, із кількістю атомів карбону від 16 до 30. Часто в складі восків зустрічається цетиловий  та мірицилові спирти. До природних восків тваринного походження належить бджолиний віск, спермацет, ланолін, всі вони крім естерів містять ще деяку кількість вільних жирних кислот та спиртів, а також вуглеводнів із кількістю атомів карбону 21—35.

Хоча деякі види, наприклад певні планктонні мікроорганізми, використовують воски як форму запасання енергії, зазвичай вони виконують інші функції, зокрема забезпечення водонепроникності покривів як тварин, так і рослин.
3.аліфатичні вуглеводні, сквален, інші терпени, вітаміни Е, К, ефіри гліцеролу, глікозилгліцероли
4.Основними функціями ліпідів у живих організмах є структурна, захисна, регуляторна, резервна, пластична й енергетична. Структурну функцію виконують тригліцериди, які становлять основу клітинних мембран. Захисну й резервну функції виконують ті структури організмів, які накопичують жири та олії.

Вас заинтересует