• Предмет: География
  • Автор: degtyarenkotymofiy
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Пж допоможіть срочно!!¡! Даю сотню балів!!!!

Приложения:

Ответы

Ответ дал: miskinanna1
1

Відповідь:

1. Розташована на материку Євразія, у частині світу - Європі.

2. Знаходиться на сході Європи. Межує з сімома іншими європейськими державами суходолом та омивається водами Чорного і Азовського морів на півдні. Прикордонні держави: Польща Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Росія, Білорусь. Столиця Київ.

3. Україна переважно рівнинна країна. Рівнини займають 95% площі нашої території (з них 70% — низовини і 25% — височини), а гори лише 5 % (4% — Карпати, 1 % — Кримські гори).

Мінерально-сировинна база України – одна з найбагатших у світі за номенклатурою корисних копалин (120 видів) – представлена паливними (вугілля, нафта, газ, горючі сланці, торф), металевими (залізо, марганець, нікель, титан, уран, хром, золото) та неметалевими (кам'яна сіль, каолін, вогнетривкі глини, цементна сировина, флюсові вапняки тощо) корисними копалинами. Основним вугільним басейном країни є Донецький (Донбас), запаси якого оцінюються в 109 млрд тонн. Криворізький залізорудний та Нікопольський марганцеворудний басейни є одними з найбільших у світі.

4. Україна розміщена в основному в помірному тепловому поясі. Клімат її в цілому помірно-континентальний, лише на Південному березі Криму клімат субтропічний, середземноморського типу. В Закарпатті клімат також м'який, з теплою малосніжною зимою і дощовим літом. Середня річна температура на території нашої країни на півночі становить +6... + 7° і на півдні +12... +13°С. Найхолоднішою є північно-східна частина України, а найтеплішою - південно-західна і Південний берег Криму. Найхолодніший місяць - січень, найтепліший - липень. Опади розподіляються на території України нерівномірно. Кількість їх змінюється залежно від пори року, рельєфу, географічного положення місцевості та інших факторів.

Найбільше опадів випадає у гірських районах Карпат (в окремих районах понад 1500 мм), найменше - на узбережжях Чорного та Азовського морів (близько 300-350 мм).

5. Крупні річки: Дніпро, Дністер, Південний Буг, Дунай, Прут, Тиса, Сіверський Донець, Десна, Прип'ять. Озера: Ялпуг, Кугурлуй, Кагул, Світязь, Синевир, Сасик (Кундук), Сасик-Сиваш, Бребенескул, Марічейка, Шелехівське, Донузлав, Пулемецьке. Водосховища: Київське, Канівське, Кременчуцьке, Кам'янське, Дніпровське, Каховське, Дністровське, Печенізьке.

6. Територія України лежить у зонах мішаних лісів, лісостепів і степів. Українські Карпати і Кримські гори вважають окремими природними зонами.

В Україні поширені такі основні типи ґрунтів: чорноземи, дерново-підзолисті, сірі лісові.

Пояснення:

табл. рослинність, тваринний світ.

Приложения:
Вас заинтересует