Підготувати повідомлення про 1 поета рідного краю на вибір:
Корінь Антоніна Михайлівна.
Царук Антоніна Петрівна.

Ответы

Ответ дал: daniiltoretsk
2

Ответ:

Корінь Антоніна Михайлівна, народилась 6 серпня 1948 р. в с. Софіївці Щорського району Чернігівської області. Її покоління пізніше назвуть дітьми війни.

       Батько – Мельник Михайло Григорович, народився 08.04.1919 р. в с. Тихоновичі цього району, мав семикласну освіту і працював колгоспним бухгалтером. Мама – Ховдій Валентина Григорівна, народилась 04.06.1921 р. (в паспорті 18.07.1922 р.) мала неповну вищу освіту (7 класів у с. Савинки Корюківського р-ну, робітфак у Сосниці та Чернігівський учительський інститут, філфак, російське відділення). 45 років провчителювала у Софіївській семи-восьми-дев’ятирічці, викладала російську і українську мову, російську і українську літературу, анатомію, працю, а також у вечірній школі сільської молоді.

       Батько – ветеран Другої світової війни. Розпочалася вона для нього у Прибалтиці, де в перші місяці отримав три поранення і всі – в легені. Непритомного німецькі окупанти підібрали його з поля бою і взявши в полон, вивезли в Німеччину, де на нього чекала доля остарбайтера: працювати на бауера в одному із сіл.

       У 1953 чи 1954 р.р. війна озвалась у його прострелених легенях відкритим процесом туберкульозу легень. Прохворівши 5 років, 11.03.1959 р. батько помер у віці 39 років. Мама залишилась 38-річною вдовою з двома дітьми – мені було 10 років, братові – 4.

       Брат – Мельник Олександр Михайлович, народився 13.11.1954 р., закінчив Дніпропетровський промислово-економічний технікум і (заочно) Київський політехнічний інститут. Жив і працював директором обчислювальної станції у Чернігові. Помер 13.03.1996 р. в м. Калинівка на Вінничині, у відрядженні – інсульт. Похований у Чернігові.

       Антоніна Михайлівна закінчила у 1963 році Софіївську неповну середню школу (8 кл.). У 1963-1966 р.р. закінчила Корюківську СШ № 1 Чернігівської області (школи вже немає), здобувши там паралельно посвідчення про робітничу професію «друкаря високого друку» на поліграфічно-картонажній фабриці (фабрики також вже немає).

      У 1970 році закінчила бібліотечний факультет Харківського державного інституту культури. 36 років пропрацювала у бібліотеках України та Білорусії: Дніпропетровській обласній науковій (методист, редактор), шкільній у с. Карень Вітебської області Лепельського р-ну. З 1974 року живе з сім’єю в Кіровограді, працює у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Гайдара (тепер Т. Г. Шевченка) 10 років; бібліографом, зав. відділом, заст. директора, у Кіровоградській ОУНБ ім. Д. Чижевського (головний редактор і вчений секретар – 18 років). З 18.01.2011 р. молодший науковий співробітник літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого.

       Опікується літературно-мистецьким клубом «Євшан» (з 1998 р.) та клубом перекладачів «Сонях» (з 2012 р.), шукає та інформаційно підтримує таланти.

       Друкуватися почала в 1963 році. Вірші і статті ввійшли в колективні збірки «Кроки», «Поезія», «Як звук павутинки», «Віконце» та інші, видані у 80-90 роки.

          В 1993 році в Кіровограді у видавництві «Степ» вийшла перша книга віршів «Заворожи мене». Ось лише один із віршів цієї збірки:

Объяснение:

можешь выпесать что надо

Вас заинтересует