• Предмет: История
  • Автор: milanaden563
  • Вопрос задан 3 месяца назад

1. Які найпоширеніші сюжети міфів Давнього Сходу ти знаєш? Чому виникали такі міфи?
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Прочитай давньоіндійський міф. Про що він? Як у міфі пояснюється творення світу?
Творення (скорочено)
Спочатку не було нічого. Ні Сонця, ні Місяця, ні зірок. Лише води про-
стягалися безмежно. Води зародили вогонь. Величезною силою тепла в них зародилося Золоте Яйце. Тоді ще не було року, бо не було кому відміряти час, та стільки, скільки триває рік, плавало Золоте Яйце в безмежному океані. Че- рез рік із Золотого Яйця виник прародитель Брахма. Він розбив Яйце, і воно розкололося навпіл. Верхня половина його стала Небом, нижня — Землею, а між ними, щоб розділити їх, Брахма вмістив повітряний простір. І він за- кріпив Землю серед вод, і створив сторони горизонту, і поклав початок часу. Так було створено Всесвіт. Але тоді Творець озирнувся навколо і побачив, що немає нікого, крім нього, і йому стало страшно.
Із того часу страх приходить до кожного, хто залишається сам. Та Брахма подумав: «Але ж тут немає нікого, крім мене. Кого ж мені боятися?» І страх його минув, бо страх може бути лише перед кимось іншим. Але й радості він не знав. І через те кожен, хто перебуває сам, не знає радості. І Брахма вирішив створити потомство. Від його синів походять боги і демони, люди, птахи і змії, велетні і чудовиська, корови та інші тварини, що заселили Небо, Землю, під- земний та підводний світи.
3. Як у фрагментах давньоєгипетських міфів відобразились уявлення єгиптян про явища природи та життя людей?
А) Бог сонця Ра — найголовніший з-поміж інших богів, щоночі веде жор- стоку боротьбу зі змієм пітьми Апопом. Змій щовечора випиває підземні води Нілу, аби Ра на своєму човні не зміг вчасно приплисти до людей та освітити ранок. І хоча Ра щоразу перемагає, двобій постійно повторюється.
Б) Осіріс був сином бога землі та богині неба. Він став першим царем у Єгипті, а його дружина Ізіда — першою царицею. Осіріс навчив єгиптян землеробства і виноградарства, будування міст, видобування мідної і золотої руди, мистецтва лікування і грамоти. В Осіріса був молодший брат Сет, бог зла і руйнувань, — володар пустелі, гарячого вітру й солоної води. Він ненавидів брата й одного разу, заманивши його в пастку, вбив. Але Осіріс воскреснув із мертвих. Коли під впливом гарячого суховію з пустелі природа завмирала, то всі вважали це справою Сета. А коли розливалися води Нілу, зеленіли поля і дерева — це знову оживав (воскресав) Осіріс, цар і суддя в царстві мертвих.

Ответы

Ответ дал: zhasminet
5

Відповідь:**1. Які найпоширеніші сюжети міфів Давнього Сходу ти знаєш? Чому виникали такі міфи?**

- *Сюжети міфів Давнього Сходу* включають створення світу, боротьбу богів, божества природи та пояснення явищ природи. Ці міфи виникали як спроба пояснити походження світу, природи та ролі людини в ньому. Вони слугували не лише релігійною інтерпретацією, а й віддзеркалювали соціокультурні аспекти життя, моральні цінності та звичаї.

**2. Прочитай давньоіндійський міф. Про що він? Як у міфі пояснюється творення світу?**

- *Давньоіндійський міф* розповідає про створення світу з Золотого Яйця, з якого виник прародитель Брахма. Цей міф пояснює творення Всесвіту через розкол Золотого Яйця, що виокремив Небо, Землю та простір між ними. Брахма, створивши Всесвіт, вирішив, що йому необхідно створити потомство для відчуття радості та подолання страху.

**3. Як у фрагментах давньоєгипетських міфів відобразились уявлення єгиптян про явища природи та життя людей?**

- *А)* Бій бога сонця Ра із змієм Апопом відображає циклічність природних явищ, де нічна темрява постійно вирушає на боротьбу зі сходячим сонцем.

- *Б)* Міф про Осіріса та Ізіду пояснює, як Осіріс, ставши першим царем, вчив людей землеробству і виноградарству. Смерть і воскресіння Осіріса символізує цикл природних сезонів, розквіт і засихання природи.

Ці міфи є спробами експлікації природних явищ та життєвих циклів, а також морально-етичного навчання для сприйняття світу.

Пояснення:

Вас заинтересует