• Предмет: Право
  • Автор: p75oksana75
  • Вопрос задан 3 месяца назад

2. Уступаючи в шлюб, Р., за вимогою майбутнього чоловіка О., дала йому розписку, згідно з якою вона зобов'язалася протягом сімейного життя не поступати навчатися та працювати. Однак після 3 років сімейного життя Р. виявила бажання поступити до вищого навчального закладу, О. заперечив цьому, посилаючись на зобов'язання. Виник конфлікт. Хто правий у цій ситуації?​

Ответы

Ответ дал: fctdgsygfdhngfxzgsac
1

У цій ситуації права Р.

Закон України "Про шлюб та сім'ю" не передбачає можливості укладення шлюбу з умовою про обмеження прав та обов'язків одного з подружжя. Згідно зі статтею 3 цього Закону, шлюб є рівним союзом жінки та чоловіка, заснований на вільній згоді жінки та чоловіка, який породжує сім'ю.

Розписка, яку дала Р., є нікчемною, оскільки вона порушує право Р. на освіту та працю, які є основними правами людини, гарантованими Конституцією України.

Таким чином, О. не має права забороняти Р. навчатися та працювати.

Р. може звернутися до суду з позовом про визнання розписки нікчемною. У разі задоволення позову Р. буде звільнена від зобов'язання, передбаченого розпискою.

Однак, навіть якщо розписка не буде визнана нікчемною, Р. все одно має право на отримання освіти та працевлаштування. О. не може перешкоджати їй реалізовувати свої права.

У разі, якщо О. продовжуватиме перешкоджати Р., вона може звернутися до правоохоронних органів з заявою про порушення її прав.

Вас заинтересует