• Предмет: История
  • Автор: guy538224
  • Вопрос задан 3 месяца назад

СРОЧНО ДАЮ 10 БАЛОВ

1) знайдіть докази, що в збірнику законів закріплювалась соціальна нерівність

2) чому за злочин проти тіуна огнищного (головний управитель князівських маєтків у Київській Русі 10-12 ст., боярин) та тіуна сільського (управитель села від імені князя в Русі) був різний штраф?

3) чому за злочин проти раба штраф (вир) був вищим, ніж проти вільного селянина-смерда?

4) чому за злочин проти князівського отрока конюха ( отроки відали князівським господарством і були в особистому прислужуванні в князя, молодші дружинники) сплачувався вдвічі менший вир, ніж проти конюха огнищного (завідувач княжими стайнями)? СРОЧНО

Ответы

Ответ дал: h411
4

Відповідь:

Докази соціальної нерівності в законодавстві можуть бути виявлені через різні штрафи та покарання для різних соціальних класів. Наприклад, вищі штрафи для низького класу чи вигідніші права для вищого класу можуть свідчити про соціальні нерівності в законодавстві.

Різний штраф за злочин проти тіуна огнищного та тіуна сільського може бути пояснений різною соціальною і економічною ролью цих посад. Головний управитель князівських маєтків мав важливу роль у княжому управлінні, і його огнище було центром влади. Таким чином, злочин проти нього міг розглядатися як більш серйозний і покарати вищим штрафом. Тіун сільського, в свою чергу, був управителем села, і його огнище не мало такого важливого статусу.

Вищий штраф за злочин проти раба порівняно з вільним селянином може відображати тоталітарний характер рабовласницького суспільства, де раб вважався майном свого власника, а тому злочин проти нього може сприйматися як порушення власності та порядку.

Різниця в штрафах за злочин проти князівського отрока конюха та конюха огнищного може бути обумовлена різною важливістю цих посад у княжому управлінні. Конюх огнищного може мати більше відповідальностей та важливіше місце у структурі влади, тому злочин проти нього може бути покараний більш важким штрафом.

Пояснення:

^)

Вас заинтересует