• Предмет: История
  • Автор: mimis6
  • Вопрос задан 1 месяц назад

8 класс, всемирная история :
1. Чому вчення ченця Лютера оголосили єрессю? Які положення у вченні Лютера становили найбільшу загрозу для католицьккої церкви?
2. Поясніть головний принцип Аугсбурзької мирної угоди: "Чия влада, того віра"
3. Яке значення для Католицької церкви мали результати Тридентського собору? Чим "Товариство Ісуса" відрізнялося від інших чернечих організацій?
4. Чим, на вашу думку, культура Відродження відрізнялася від середньовічної культури?

Ответы

Ответ дал: hytgerti
1

Вчення ченця Лютера, відоме як лютеранство, оголосили єресью через його критику деяких позицій католицької церкви. Найбільша загроза для католицької церкви полягала в Лютеровій доктрині про віру, що стверджувала, що спасіння досягається через віру в Бога, а не через добрі діла чи купівлю величезних індульгенцій, як це проповідувалося в католицькій церкві.



Головний принцип Аугсбурзької мирної угоди (1555 р.) в Імперії Священної Римської був сформульований фразою "Cuius regio, eius religio," що перекладається як "Чия влада, того віра." Згідно з цим принципом, правитель кожного регіону мав право визначати релігійні переконання своїх підданих. Це відображало компроміс між католиками і протестантами, дозволяючи різним територіям приймати віру, відмінну від того, яка панувала в інших частинах імперії.

Тридентський собор реформував Католицьку церкву під час Протестантської Реформації. Товариство Ісуса (Іезуїти) виділялося активною пропагандою та освітньою діяльністю, спрямованою на поширення католицизму.

Культура Відродження відрізнялася від середньовічної культури більшим акцентом на гуманізм, науку, мистецтво та обновлення античної спадщини. Відродження висувало ідеї про важливість освіти, саморозвитку та гармонії між людиною і природою. У той час як середньовічна культура була сильно вплинута релігійними темами та аскетизмом, Відродження прагнуло до розширення знань, розвитку творчості та гармонії в різних аспектах життя.

Объяснение:

Вас заинтересует