• Предмет: Литература
  • Автор: dianebogdanova82
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Творчість Тараса Шевченка, Лесі Українки Закінчіть речення: 1. Першу збірку Т.Шевченка «Кобзар» відкриває вірш ..... 2. Поезії Т. Шевченка «Мені однаково, чи буду», «Ой три шляхи широкії» увійшли до циклу ..... 3. Вірші Т. Шевченка «Мені однаково, чи буду», «Ой три шляхи широкії» зразок лірики (за жанром) 4. Вiрлесi Українки «Давня вражає стан авторки, тому у ньому відчуваються нотки. 5.У вірші Лесі Українки «Хотіла б я піснею стати» поєднано філософську лірику з 6. За жанром «Давня казка» Лесі Украк - це . ........ Дайте розгорнуту відповідь (3-4 речення) на запитання: 7. Наскільки, на ваш погляд, є сьогодні актуальними (важливими) твори Тараса Шевченка? 8. Яким проблемам присвячений твір Лесі Українки «Давня казка>>? Срочно! помогите пожалуйста даю 50 баллов ​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: cupidz1
1

Ответ:

1.«Думи мої, думи мої»

2. «В казематі»

3. Ліричний вірш

4. я думаю сумні нотки,  адже в цей момент Леся Українка переживала важкий стан своєї хвороби.

5.Пейзажною

6.Поема

7.Саме завдяки своєму народному характеру твори Великого Кобзаря і сьогодні живуть серед нас. І сьогодні є напрочуд актуальними. Думається, знайдуться люди, які посміхнуться після цих слів. Яка, мовляв, актуальність, якщо минуло 150 років, якщо кріпацтво давно скасовано, якщо Україна вже більше десятиліття є вільною країною?! Але я твердо повторю: твори Тараса Шевченка є актуальними і сьогодні.

Згадаймо його славнозвісне: "Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями, бо москалі — чужі люде, роблять лихо з вами". Не думайте, що поет постає тут "росіяноненависником", адже москаль для нього — не синонім росіянина, а солдат московської армії. І застерігає він тут тих дівчат, які довірливо віддаються першому коханню, ламаючи тим своє життя назавжди. Скажете, що жінка у XIX і XXI столітті має абсолютно різний статус, різні можливості, і ваша сучасниця може з гідністю вийти з ситуації, яка поставила б у глухий кут дівчину XIX століття? Не сперечаюся, однак трагедія обманутої жінки і сьогодні викликає співчуття, тому багатьом дівчатам варто прислухатися до застережень поета.

8.Леся Українка розкрила у своїй поемі “Давня казка”.Головний герой цього видатного твору – молодий поет, який усім своїм серцем відданий служінню своєму народові. Він живе заради того, щоб створювати пісні про простих людей. Поетичне слово молодого митця здатне не тільки будити душі,а й спонукати людей на подвиги. Сюжет поеми грунтується на конфлікті між головним героєм твору та лицарем Бертольдо, який вважав себе найбагатшою та наймогутнішою людиною, доки не зустрів молодого співця. Виявилось, що багатство полягає не в кількості золота та в чисельності війська. Багатство – це значно більше. Справжнє багатство – це воля, незалежність, чудові пісні, здатні зачаровувати слухачів, глибока душевна сила людини та сила її слова. А силу свого слова поет довів лицареві вже тоді, коли завдяки його пісням кохана Бертольдо згодилася прийняти освідчення лицаря та вийти за нього заміж.Удруге в поемі сила поетичного слова врятувала лицаря під час війни. На витримавши опору оточеного міста, військо Бертольдо готово було відступитися та повернутися додому без перемоги, причому, не зважаючи на свою могутність, лицар не міг протистояти своєму війську. І знову вирішальну роль зіграли пісні поета, які співці виконали перед військом, тим самим піднявши його бойовий дух та надихнувши на перемогу, яка невдовзі і була здобута.З не меншою силою, ніж надихати людей на героїчні вчинки, поетичне слово може вчити людей, пробуджувати в них прагнення до справедливості, волі та незалежності. Це теж підтверджують пісні з поеми “Давня казка”, які розкривали правду про панщину та простих людей, закликали народ до боротьби за захист своїх прав. На мій погляд, своїм твором Леся Українка ще раз ствердила вірність справжнього поета інтересам свого народу і готовність усе життя служити його інтересам, адже у поемі “Давня казка” поетеса прагне зробити своє слово зброєю, яка без страху разить ворогів народу і захищає його прагнення. Вона щиро вірить у силу поетичного слова, яке здібне повести співвітчизників до бою, додати їм рішучості і відваги.Поема “Давня казка” втілює думки Лесі Українки про велику роль поета і поезії в житті суспільства. Та й в інших творах нашої видатної співвітчизниці можна знайти підтвердження сили слова, прикладом якого стала поетична спадщина Лесі Українки та її творча доля. Для багатьох поколінь її слово було, є і буде допомогою у подоланні життєвих перешкод, у боротьбі з труднощами та у досягненні перемоги на шляху до своєї мети. У творі “Давня казка” письменниця дуже ярко висвітила свою словесну зброю і подарувала її своїм нащадкам. На мою думку, цей твір Лесі Українки став перлиною її творчості, який вона присвятила своєму народові, своїй Батьківщині.

Объяснение:


dianebogdanova82: спасибо огромное вам
Вас заинтересует