• Предмет: Литература
  • Автор: elbruskornaev
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Реальність і фантастика в повісті ніч перед Різдвом

Ответы

Ответ дал: kexii
2

Відповідь:

У повісті М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом» реалістичні і фантастичні елементи органічно переплітаються, створюючи єдине ціле.

Реалізм у повісті представлений:

описом побутових деталей, характерних для українського села XVIII століття: хати, їжі, одягу, звичаїв, обрядів;

портретами персонажів, які передають їхні індивідуальні риси характеру, соціальний стан, зовнішній вигляд;

подіями, які могли відбутися в реальному житті, наприклад, візитом пана до шинку, походом на вечорниці, сватанням.

Фантастика в повісті представлена:

образами чарівних персонажів, таких як чорт, домовик, русалка, святий Миколай;

подіями, які неможливо пояснити з точки зору науки, наприклад, польотами чорта на метлі, покаранням чорта за гріхи, перетворенням чортиків на кущі.

Фантастичні елементи в повісті не є самодостатніми. Вони служать для того, щоб підкреслити реалістичні картини, зробити їх більш яскравими і незабутніми. Наприклад, політ чорта на метлі надає візиту пана до шинку комічного відтінку. Покарання чорта за гріхи показує, що добро завжди перемагає зло. Перетворення чортиків на кущі символізує перемогу світла над темрявою.

Фантастика в повісті також використовується для того, щоб передати народні вірування і традиції. Наприклад, образ домовика символізує вірування в духів предків. Образ русалки символізує вірування в водяних духів. Образ святого Миколая символізує вірування в доброго духа, який дарує подарунки дітям.

Таким чином, реалістичні і фантастичні елементи в повісті «Ніч перед Різдвом» взаємопов'язані і доповнюють один одного. Вони створюють яскравий і незабутній образ українського села XVIII століття.

Пояснення:

Вас заинтересует