• Предмет: История
  • Автор: savikhalikova
  • Вопрос задан 3 месяца назад

конспект османская империя 17 веке 7 класс

Ответы

Ответ дал: hrinenkomatvei
1

Ответ:

Після своєї появи Османська імперія створила велику кількість загроз спочатку країнам південно-західній, а пізніше центральної Європи. Момент її територіального розквіту – середина XVII століття. В цей час Османську державу підпорядковував собі величезні території: сучасну Грецію, Албанію, Сербію, Чорногорію, Боснію, Болгарію, Румунію і Угорщину. Османська імперія поширювала свій вплив на всю Передню Азію і Месопотамію, контролювала Закавказзі, а в Африці володіла узбережжям від Марокко до Сомалі.Але в другій половині XVII століття Османська імперія вступила в смугу занепаду. Піком її могутності з точки зору територіальних придбань була облога Відня в 1683 році. Тоді османські війська дісталися майже до самого центру Європи.Величезні османські території і міць змусили європейські країни об’єднатися проти турків. Діяльність, спрямовану на оборону від турків, а потім і наступ, робила і Росія. В ході Прутського походу Петра I, а потім в ході російсько-турецьких воєн епохи Єлизавети Петрівни і Катерини II Росія впоралася з турецькою агресією. Більш того, Росії вдалося захопити територію Кримського ханства.

Турецька влада не могли не розуміти того, що Османської імперії необхідні реформи. Потрібно було побудувати армію за новим зразком.

Султан Селім III, що правив імперією Османа з 1789 по 1808 рік, закликав іноземних військових інструкторів. Як зразок він вибрав Францію. Це не дивно, адже в цей час активно велися наполеонівські війни, і французькі військові радники здавалися султану найбільш кваліфікованими і якісними.

Однак однією перебудови армії було недостатньо. Але Селім III не став проводити перебудову всієї країни за європейським зразком.

В цей же час починається активний економічний розвиток Османської імперії за європейською моделлю. Так, Селім III заборонив цехи (цеховий устрій в Європі існувало в середні віки) і почав будівництво мануфактур. Але цього було недостатньо.


savikhalikova: Проста превидиде на свой язык
Ответ дал: ElnaraOspan2009
1

Ответ:

Небольшое независимое тюркское княжество (бейлик) развернуло "священную войну" против неверных и постепенно превратилось в мощнейшее военно-феодальное государство (султанат) , просуществовавшее 6 веков. Османом удалось сделать то, что не удалось арабским халифам - завоевать Византию. В период расцвета территория османской империи включала в себя большую часть восточной и южной Европы, большую часть северной Африки и арабского востока. Правда, на востоке у Османской империи был могущественный соперник - империя Тимура. В 1400 году в битве при Анкаре, в которой с каждой стороны действовало более 200 тысяч воинов, Тимур разбил турецкую армию и захватил в плен самого султана Баязида. В дальнейшем между империями установились дипломатические отношения и соблюдался вооруженный паритет.

Османская империя была единственным чисто военным государством средневековья. Все общество делилось на две категории - "аскери" ("военные" - весь правящий класс) и "райя" (дословно стадо, пасомые) .

Османские правители учитывали, что большую часть их подданных (всего число подданных было 20-25 млн. ) составляли немасульмане. Было официально разрешено существование других религиозных общин - греко-православной, иудейской, армянской. Интересно, что самые ревностные защитники режима - янычары - личная гвардия султана - отбирались из способных юношей-немусульман.

В период своего расцвета Османская империя была сказочно богатым государством. Соответственно, в строительство и украшение городов вкладывались огромные средства. Памятники архитектуры этого времени, как культовые, так и светские, поражают грандиозными размерами, тщательностью и великолепием отделки.

Объяснение:

Конспект на тему османская империя

Вас заинтересует