• Предмет: История
  • Автор: terezaa934
  • Вопрос задан 1 месяц назад

50 БАЛІВ!!! ІСТОРІЯ УКРАЇНИ, 8 КЛАС. Опишіть в зошиті військове мистецтво, традиції й побут козацтва, облаштування Січі. ​

Ответы

Ответ дал: ysoldatchenkov
1

Ответ:

Військове мистецтво козацтва

Козаки були відомі своїм військовим мистецтвом, яке було добре розвинене і систематизоване. Вони були натхненними бойовими сподіваннями та готові були весь час захищати свою землю та свої права. Козацькі військові формації були дисциплінованими та вправними. Вони досконало організовувалися і володіли різними бойовими навичками.

Традиції й побут козацтва

Козаки були відомі своїми традиціями та звичаями, які передавалися з покоління в покоління. Вони шанували своїх старших та лідерів, і віддавали пріоритет волі та незалежності. Козацтво мало свою власну ієрархію та кодекс честі. У їхньому побуті були присутні різні ритуали та обряди, які додавали урочистості та символіки їхньому життю.

Облаштування Січі

Січ – це козацька фортеця, де козаки проживали та займалися своїми справами. Облаштування Січі було перетворене на справжнє укріплення, що мало величезне значення для козака. Фортеця мала свою систему стін та веж, що дозволяло захищатися від ворожих нападів. Внутрішній простір Січі мав спеціальне планування, щоб забезпечити комфортне проживання для козаків та їхніх сімей.

Overall, козацтво було багатогранною культурою, яка включала в себе не тільки військове мистецтво, але й традиції і побутові звичаї. Пізнання цих аспектів є важливим для збереження спадщини козацтва і вивчення його впливу на сучасне суспільство.

Объяснение:

Ответ дал: 4em5ion
0

Ответ:

У постійній боротьбі з ворогами запорізьке козацтво створило самобутнє військове мистецтво, ставши на рівень кращих європейських армій. Його зброя складалася з самопалів (рушниць) різного калібру, пістолів, табель. Поширеними були також луки зі стрілами, бойові ножі, келепи (рід бойового молота) або чекани, якими розбивали ворожі обладунки, довгі списи з металевими наконечниками, що, крім прямого призначення, використовувались, якщо їх скласти у вигляді ґрат, при переході через багно, ощепи (списи з гаками для стягування вершника з коня), якірці та рогульки проти ворожої кінноти тощо.

Основу війська становила піхота, яку вважали найкращою в Європі. Найпоширенішим видом піхотного бойового порядку був т. зв. «табір», коли у центрі чотирикутного рухомого укріплення, що складалося з кількох рядів зсунутих і скріплених між собою возів, розташовувалося військо. Такий спосіб давав змогу швидко переходити від наступального бою до оборони і навпаки. Очевидці зазначали, що у такому таборі сотня козаків могла відбити цілу тисячу поляків і ще більше татар. Козацька кіннота була не такою численною, як піхота, але і її дії відзначалися майстерністю. Вона, як правило, наступала «лавою» шикувалася напівколом і атакувала не лише з фронту, а й з флангів, заходячи у тили ворога. Артилерія запорожців складалася з важких гармат для облоги й захисту, а також легких рухливих фальконетів.

На Запорізькій Січі існував постійний вишкіл лицарського, військового мистецтва. Сюди збиралися відважні юнаки з усієї України. При січовій церкві, як і при багатьох інших парафіяльних церквах «Вольностей Війська Запорізького», діяла школа, де навчалися від 30 до 80 школярів.

Отже, в Запорізькій Січі, як і в козацтві загалом, найяскравіше віддзеркалилося прагнення українського народу до свободи і незалежного державного життя, то робило її виразником загальнонаціональних інтересів. Всупереч існуючим політичним кордонам Запорізька Січ завжди прагнула поширити свій державний суверенітет на інші українські землі, визволити їх з-під влади шляхти та встановити «козацькі порядки». В Україні не було практично жодної сфери життя, яка б залишилася поза увагою Запорізької Січі.

Объяснение:

получил за это 11 балов текст сохранилса

Вас заинтересует