• Предмет: Право
  • Автор: roshkovich2009
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Право
Варіант 2.
Завдання 1. Заповніть пропуски у порівнянні (оцінюється у 5 балів):
Відмінні ознаки внесення змін до Конституції України та внесення змін до законів України.
1. ……. України, на відміну від ……… України, не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.
2. Якщо зміни до ……. України вносяться кваліфікованою більшістю голосів народних депутатів України, то зміни до …….. вносяться простою більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.
3. У деяких випадках для затвердження змін до ……. України необхідним є проведення всеукраїнського референдуму, який призначається Президентом України, а внесення змін до …….. не потребує затвердження всеукраїнським референдумом.
4. Повторний розгляд Верховною Радою України неприйнятого законопроекту про внесення змін до ……. України, на відміну від повторного розгляду парламентом неприйнятого законопроекту про внесення змін до ……, можливий не раніше ніж через рік після відхилення законопроекту.
5. Верховна Рада України протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення …… України, а щодо внесення змін до ……. такі обмеження відсутні.
Завдання 2. Логічна пара (оцінюється у 4 бали):
Визначте відповідність між умовою прийняття до громадянства України та осіб, на яких ця умова не поширюється:
1)безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років; 2) отримання дозволу на імміграцію; 3) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування; 4) наявність законних джерел існування;
а) не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади; б) не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні або притулок в Україні; в) не поширюється на осіб, які втратили українське громадянство; г) не поширюється на іноземців чи осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянином України понад два роки, і на іноземців чи осіб без громадянства, які перебували з громадянином України понад два роки у шлюбі, що припинився внаслідок його смерті; д) не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні або притулок в Україні, та на іноземців і осіб без громадянства, які прибули в Україну на постійне проживання до набрання чинності Законом України "Про імміграцію" і мають у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року відмітку про прописку або отримали посвідку на постійне проживання в Україні
Завдання 3.
У кожній із нижче запропонованих ситуацій визначте можливий спосіб (способи) набуття громадянства України:
Ситуація 1. Громадянка Туреччини Баязида уклала шлюб із громадянином України Віталієм і переїхала в Україну на постійне проживання. Дружина хоче мати одне громадянство із своїм чоловіком.
Ситуація 2. Громадянка Португалії Елізабет, не перебуваючи у шлюбі із громадянином України Степаном, народила від нього дочку Вероніку. За тиждень до народження дочки Степан трагічно загинув. Елізабет хоче набуття Веронікою українського громадянства.
Ситуація 3. У п’ятнадцятирічної Гізелли, яка була громадянкою ФРН, обоє батьків померли від ковіду. В Україні у неї проживає сорокарічна тітка Мартіна. Мартіна хоче забрати Гізеллу в Україну і прагне до того, щоб Гізелла набула українського громадянства. Гізелла теж бажає

Ответы

Ответ дал: fctdgsygfdhngfxzgsac
0

Завдання 1.

  1. Конституція України, на відміну від законів України, не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.
  2. Якщо зміни до Конституції України вносяться кваліфікованою більшістю голосів народних депутатів України, то зміни до законів України вносяться простою більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.
  3. У деяких випадках для затвердження змін до Конституції України необхідним є проведення всеукраїнського референдуму, який призначається Президентом України, а внесення змін до законів України не потребує затвердження всеукраїнським референдумом.
  4. Повторний розгляд Верховною Радою України неприйнятого законопроекту про внесення змін до Конституції України, на відміну від повторного розгляду парламентом неприйнятого законопроекту про внесення змін до законів України, можливий не раніше ніж через рік після відхилення законопроекту.
  5. Верховна Рада України протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України, а щодо внесення змін до законів України такі обмеження відсутні.

Завдання 2.  На фото.


Завдання 3.

Ситуація 1. Громадянка Туреччини Баязида має право набути громадянство України за спрощеною процедурою, оскільки вона перебуває у шлюбі з громадянином України понад два роки. Для цього вона повинна подати до територіального органу або підрозділу ДМС України за місцем проживання заяву про набуття громадянства України, а також такі документи:

  • паспорт громадянина Туреччини;
  • свідоцтво про шлюб із громадянином України;
  • документ, що підтверджує проживання на території України протягом останніх двох років;
  • документ, що підтверджує знання української мови в обсязі, достатньому для спілкування;
  • документ, що підтверджує наявність законних джерел існування.

Ситуація 2. Дочка Вероніка може набути громадянство України за народженням, оскільки її батько на момент її народження був громадянином України. Для цього необхідно подати до територіального органу або підрозділу ДМС України за місцем проживання заяву про реєстрацію дитини громадянином України, а також такі документи:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • свідоцтво про смерть батька дитини;
  • документ, що підтверджує громадянство батька дитини.

Ситуація 3. Громадянка ФРН Гізелла може набути громадянство України за територіальним походженням, оскільки її мати була громадянкою України. Для цього необхідно подати до територіального органу або підрозділу ДМС України за місцем проживання заяву про реєстрацію громадянином України, а також такі документи:

  • свідоцтво про народження дитини;
  • свідоцтво про смерть батьків дитини;
  • документ, що підтверджує громадянство матері дитини.

Варто зазначити, що у всіх цих випадках прийняття до громадянства України здійснюється за рішенням Президента України.

Приложения:
Вас заинтересует