• Предмет: Право
  • Автор: catsujjjkkk
  • Вопрос задан 3 месяца назад

На одному з підприємств м. Чернівці дирекція підготу-вала проект нових правил внутрішнього трудового розпо-рядку. Після його розгляду на засіданні профкому проект був винесений на загальні профспілкові збори, де і був затверджений, а наказом по підприємству введений в дію.
Прохання ради трудового колективу розглянути проект на
загальних зборах трудового колективу було відхилено, ос-кільки, як пояснив голова профкому, профспілкові збори і загальні збори трудового колективу - це одні й ті самі
люди.


плииз Дайте юридичну оцінку діям власника, профкому і ради
трудового колективу.

Ответы

Ответ дал: karinacandur48
0

Ответ:

1. Дії власника: Власник має право здійснювати управлінські функції на підприємстві, включаючи затвердження нових правил внутрішнього трудового розпорядку. Однак, власник має забезпечити дотримання принципу соціального діалогу і залучення профспілкової організації до процесу ухвалення таких рішень.

2. Дії профкому: Профком має право представляти і захищати інтереси трудового колективу. В даному випадку, профком вніс проект нових правил внутрішнього трудового розпорядку на профспілкові збори, де він був затверджений. Це відповідає правам та обов'язкам профкому.

3. Дії ради трудового колективу: Згідно з тривалою практикою, рада трудового колективу не має повноважень відхиляти проекти правил внутрішнього трудового розпорядку, які були затверджені на профспілкових зборах, оскільки члени профспілкової організації також є членами загальних зборів трудового колективу.

Отже, дії власника, профкому та ради трудового колективу можна оцінити таким чином:

- Власник: Він здійснює свої управлінські функції, проте може бути проблемою у відсутності залучення профспілкової організації до процесу ухвалення рішень, які стосуються прав та інтересів трудового колективу.

- Профком: Вніс проект на профспілкові збори, де він був затверджений. Профком виконав свої функції і захистив інтереси трудового колективу.

- Рада трудового колективу: Дія ради була відхилена, оскільки профспілкові збори та загальні збори трудового колективу - це одні й ті самі люди. Рада трудового колективу не має повноважень відхиляти рішення, затверджені профспілковими зборами.

Враховуючи вищезазначене, можна сказати, що дії власника відповідають його праву на управління підприємством, профком виконав свої функції, а рада трудового колективу відмовлена у відхиленні проекту, що вже був затверджений профспілковою організацією на профспілкових зборах.

хихихи)))

Вас заинтересует