• Предмет: История
  • Автор: miroslavalozovaya
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Напишіть
відмінності у ставленні Австрійської та Російської імперій до українських земель;

Ответы

Ответ дал: vladlopatko2020
0

Відповідь:Адміністративна політика:

Австрійська імперія: У складі Австро-Угорської імперії утворено Галицьку провінцію, де українці мали певний ступінь автономії та можливість культурного розвитку. Була здійснена політика децентралізації влади.

Російська імперія: Українські землі були суб'єктом централізованої влади, адміністративно розподілені між різними губерніями, де українці не мали такого рівня автономії як у Галичині. Застосовувалася політика русифікації.

Мовна та культурна політика:

Австрійська імперія: У Галичині українська мова та культура отримували більше підтримки. Було дозволено викладання українською мовою у школах та університетах.

Російська імперія: Українська мова та культура були пригнічені. Застосовувалися обмеження щодо використання української мови в освіті та громадському житті, пріоритет надавався російській мові та культурі.

Економічний розвиток:

Австрійська імперія: Галичина мала певний економічний розвиток та можливості для промислового розвитку, хоча була менш розвинена порівняно з іншими регіонами Австро-Угорської імперії.

Російська імперія: Українські землі стали підвладними переважно сільськогосподарській економіці, зосередженій на вирощуванні хліба та сировини.

Суспільно-політична активність:

Австрійська імперія: У Галичині була певна політична активність та можливість для розвитку української ідентичності через участь українців у політичних процесах.

Російська імперія: Під Російською імперією українські землі мали обмежені можливості для політичної участі та розвитку національної ідентичності через централізований характер влади.

Пояснення:

Ответ дал: aktor3500
0

Австрійська та Російська імперії мали відмінне ставлення до українських земель на протязі історії:

Австрійська імперія:

Місцеве управління: Намагалась використовувати місцеві управління та дозволяла зберігати культурні особливості та мовних прав національних меншин.

Автономія: Українські землі у складі Галичини та Буковини мали більшу автономію в порівнянні з іншими частинами імперії.

Підтримка культурних ініціатив: Австро-Угорщина підтримувала українську культуру, освіту та мову, дозволяючи видавничі ініціативи та освітні програми.

Російська імперія:

Централізоване управління: Здійснювала централізований контроль над територією, намагаючись росифікувати українське населення та пригнічувати його культурні та мовні особливості.

Політика русифікації: Загальна тенденція полягала у спробах змусити українців перейти на російську мову та пригнічення української культури та ідентичності.

Заборона культурних виразів: Заборона видавничої та освітньої діяльності, спрямована на знищення української мови та культури.

Отже, відмінності у ставленні Австрійської та Російської імперії до українських земель полягали в політиці автономії та підтримки культури з боку Австрійської імперії та централізованої контрольно-пригнічувальної політики Російської імперії.

Вас заинтересует