• Предмет: История
  • Автор: burummb
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Поміркуйте, що дає підстави для пропонованого висновку. Наведіть кілька аргументів на підтвердження або спростування викладеної думки.

«Духовне життя в період “хрущовської відлиги” характеризується взаємодією різних тенденцій, непослідовністю, половинчастістю і суперечливістю реформ: демократичні прориви в окремих сферах культури фактично блокувалися збереженням позицій сталінізму на інших. З одного боку, це невдалі спроби реформування освіти, русифікація, адміністративне утвердження атеїзму, а з іншого – певне ослаблення тиску системи на культуру, розширення меж для творчої та наукової самореалізації, поява перших паростків громадського пробудження і національного відродження; вихід на літературні та суспільні обрії творчої молоді» (О. Бойко).

Ответы

Ответ дал: Austerlitz
3

Відповідь:

Поміркуйте, що дає підстави для пропонованого висновку. Наведіть кілька аргументів на підтвердження або спростування викладеної думки.

Погоджуся з пропонованим висновком. Духовне життя в період хрущовської відлиги характеризувалося саме взаємодією різних тенденцій, непослідовністю, половинчастістю і суперечливістю реформ.

Аргументи на підтвердження:

  • Невдалі спроби реформування освіти. На ХХ з'їзді КПРС Хрущов заявив про необхідність реформування освіти, зокрема, про введення політехнічної освіти, посилення ролі трудового навчання та виховання. Однак ці реформи не були реалізовані в повному обсязі, і освіта залишалася переважно ідеологічно заангажованою.
  • Русифікація. Хрущов продовжував політику русифікації, яка була розпочата за Сталіна. Це проявлялося, зокрема, в посиленні ролі російської мови в освіті, культурі та ЗМІ.
  • Адміністративне утвердження атеїзму. Влада продовжувала політику атеїзму, спрямовану на боротьбу з релігією. Це проявлялося, зокрема, в закритті храмів, монастирів та релігійних навчальних закладів.

Пояснення:

Духовне життя в період хрущовської відлиги було складним і суперечливим. З одного боку, відбувалися деякі позитивні зміни, такі як ослаблення тиску системи на культуру і поява перших паростків громадського пробудження. З іншого боку, ці зміни були неповними і часто блокувалися збереженням позицій сталінізму в інших сферах.

#SPJ1

Вас заинтересует