122. Прочитайте текст, визначте складносурядні та складнопідрядні речення. Розкажіть, як ви їх розрізняєте. Чи замислювалися ви, як впливає на нашу свідомість навколишня ін- формація? Йдеться про ті її види, з якими маємо справу щодня і скрізь: рекламу, білборди, надписи на футболках і сумках... Чи бачили ви на білбордах створені нашими предками мудрі приказ- ки або прислів'я, Виникли вони в часи, коли не було ні телебачення, ні реклами. Чому ж сьогодні, у добу новітніх технологій, таке творення припинилося? Культура кожного народу своєрідна й неповторна, і формується вона протягом багатьох сторіч. У творах фольклору народ фіксує цінності, нор- ми, передає негативне або позитивне ставлення до того чи іншого явища, ситуації. У прислів'ях відображено народний розум та досвід, традиції та звичаї, що складалися багатьма поколіннями, і такий досвід формував правила поведінки. У більшості випадків прислів'я й приказки лаконічні, а думки в них сформульовані чітко й образно.​

Ответы

Ответ дал: abdoelias207
1

Ответ:

Складносурядні речення:

1. Чи замислювалися ви, як впливає на нашу свідомість навколишня інформація?

2. Виникли вони в часи, коли не було ні телебачення, ні реклами.

3. Культура кожного народу своєрідна й неповторна, і формується вона протягом багатьох сторіч.

Складнопідрядні речення:

1. Йдеться про ті її види, з якими маємо справу щодня і скрізь: рекламу, білборди, надписи на футболках і сумках...

2. Чи бачили ви на білбордах створені нашими предками мудрі приказки або прислів'я.

3. Чому ж сьогодні, у добу новітніх технологій, таке творення припинилося?

4. У творах фольклору народ фіксує цінності, норми, передає негативне або позитивне ставлення до того чи іншого явища, ситуації.

5. У прислів'ях відображено народний розум та досвід, традиції та звичаї, що складалися багатьма поколіннями, і такий досвід формував правила поведінки.

6. У більшості випадків прислів'я й приказки лаконічні, а думки в них сформульовані чітко й образно.

Для розрізнення складносурядних та складнопідрядних речень, необхідно звернути увагу на наявність сполучників, які відокремлюють речення від один одного. У складносурядних реченнях можуть бути такі сполучники, як "і", "та", "але", "або", "чи" та інші, а у складнопідрядних реченнях – сполучники, які вказують залежність одного речення від іншого, наприклад, "що", "як", "коли", "якщо" та інші. Також можна звернути увагу на граматичну будову речень та зв'язок між їх частинами.

Вас заинтересует