Прочитайте текст. Випишіть виділені речення. Доведіть відповід ність розділових знаків інтонації. Прокоментуйте особливості авторської пунктуації. Послаблення уваги до інтонаційно правильного прочитан- ня речення, визначення його будови призводить до плутанини того чи іншого синтаксичного явища, а на письмі до поми- лок у вживанні розділових знаків. Відомо, що розділові знаки членують текст і речення на певні синтаксично-смислові частини. Вони полегшують спри- йняття й правильне розуміння написаного. Проте не завжди там, де пауза, ставиться розділовий знак, і не завжди там, де є розділовий знак, робиться пауза. Порівняйте: ...котилось над містом пахуче, високе, рожеве, тепле сонце, як матір'ю спечений хліб (Б. Олійник). ...котилось над містом пахуче високе рожеве тепле сонце, як матір'ю спечений хліб. У реченні ...котилось над містом пахуче, високе, рожеве, тепле сонце, як матір'ю спечений хліб інтонація переліку ви- являє такі ознаки: на кожний член речення падає логічний наголос, рух тону однотипний (найчастіше підвищення на кожному з однорідних членів, пауза після кожного однорід- ного члена). Якщо речення оформлено без інтонації переліку: І коти- лось над містом пахуче високе рожеве тепле сонце, як матір'ю спечений хліб, то сонце сприймається не як щось приємне, рід- не, а як висока рожева тепла пляма, яка пахне. Отже, уживання розділового знака зумовлюється будовою, записати й так: Сумління людське, виявляється, схоже на ву інтонацією і змістом, який вкладає автор у своє висловлення. Порівняйте, наприклад: Сумління людське, виявляється, схо же на вулик, його теж можна розтривожити (О. Гончар). Тут обидві частини виступають як рівноправні. Це речення можна лик - його теж можна розтривожити. У такому разі друга частина речення виражає висновок із того, про що говориться в першій. Замість тире можна поставити двокрапку, тоді друга частина вказуватиме на причину: Сумління людське, виявля ється, схоже на вулик: його теж можна розтривожити. Проте більшість розділових знаків відбиває граматичне членування речень, їх уживання підпорядковане правилам синтаксису (С. Караман).
ДОПОМОЖІТЬ ​

Ответы

Ответ дал: zvolskijk
0

Відповідь:

Розділові знаки інтонації визначають логічний наголос у реченні та виражають його структуру. У першому прикладі авторська пунктуація створює ритмічний перелік, де кожний член має свій наголос, формуючи паузи після однорідних членів. У варіанті без інтонації переліку, сонце сприймається як одна пляма.

У другому прикладі авторська пунктуація використовує тире для порівняння, створюючи аналогію між сумлінням та вуликом. Тире можна замінити двокрапкою, яка вказує на причинно-наслідковий зв'язок між частинами речення.

Пояснення:

Вас заинтересует