Порівняйте карти ґрунтів Європи та Харківської області. Визначте риси подібності та відмінності. Поясніть їх.​

Ответы

Ответ дал: dariakasanchuk8
1

Відповідь: Карти ґрунтів Європи та Харківської області мають низку спільних рис, які пов’язані з їхнім спільним географічним розташуванням та кліматичними умовами.

СПІЛЬНЕ

На обох картах переважають чорноземи. Чорноземи - це найродючіші ґрунти на планеті, вони утворилися під трав’янистою рослинністю в умовах помірно-континентального клімату. У Європі чорноземи поширені на рівнинах Східної Європи, у тому числі на території України. У Харківській області чорноземи займають близько 70% території.

На обох картах зустрічаються дерново-підзолисті ґрунти. Дерново-підзолисті ґрунти утворилися під лісовою рослинністю в умовах помірно-континентального клімату. У Європі дерново-підзолисті ґрунти поширені на рівнинах Східної Європи, у тому числі на території України. У Харківській області дерново-підзолисті ґрунти займають близько 20% території.

ВІДМІННОСТІ

У Європі зустрічаються ґрунти, які відсутні в Харківській області. До них відносяться:

Буроземи - ґрунти, які утворилися під трав’янистою рослинністю в умовах помірно-морського клімату. Буроземи поширені в Західній Європі, у тому числі в Україні на території Прикарпаття та Закарпаття.

Лучні ґрунти - ґрунти, які утворилися під трав’янистою рослинністю в умовах вологого клімату. Лучні ґрунти поширені в Західній Європі, у тому числі в Україні на території Полісся.

Глейові ґрунти - ґрунти, які містять багато глейових сполук. Глейові ґрунти поширені в Західній Європі, у тому числі в Україні на території Полісся та в долинах річок.

У Харківській області зустрічаються ґрунти, які відсутні в Європі. До них відносяться:

Чорноземи південні - ґрунти, які утворилися під трав’янистою рослинністю в умовах жаркого клімату. Чорноземи південні поширені в Харківській області на півдні та в долині річки Сіверський Донець.

Каштанові ґрунти - ґрунти, які утворилися під трав’янистою рослинністю в умовах посушливого клімату. Каштанові ґрунти поширені в Харківській області на півдні та в долині річки Сіверський Донець.

Пояснення відмінностей:

Відмінності між картами ґрунтів Європи та Харківської області пов’язані з їхнім різним географічним розташуванням та кліматичними умовами.

Європа розташована в помірних широтах, де клімат переважно помірно-континентальний. У цих умовах переважають чорноземи та дерново-підзолисті ґрунти.

Харківська область розташована в степовій зоні, де клімат переважно помірно-континентальний, але з більш жарким літом і більш посушливою зимою. У цих умовах переважають чорноземи, а також чорноземи південні та каштанові ґрунти.

Також на відмінностях між картами ґрунтів Європи та Харківської області позначилися природні процеси, які відбувалися в цих регіонах в минулому. Наприклад, в Європі в льодовиковий період були поширені льодовики, які сформували певний тип ґрунтів. У Харківській області льодовиків не було, тому тут сформувалися інші типи ґрунтів.

Пояснення:

Вас заинтересует